| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Eğlence 03.04.2003 - netyorum.com / Sayı: 128


"Şapka"

Şapka satarak geçinen bir adamın yolu bir gün bir ormana düşmüş... Bir süre yürüdükten sonra sıcaktan ve yorgunluktan bunalmış, bir ağacın altına oturmuş, şapkalarla dolu sepetini de yere koymuş ve uykuya dalmış...

Birkaç saat sonra adam tuhaf sesler duyarak uyanmış. Bir de bakmış ki yanındaki sepet bomboş, şapkalar gitmiş..!! Bir de kafasını kaldırıp ağaca bakmış ki, ağacın dallarında bir sürü maymun, her birinin kafasında adamın şapkaları... Adam düşünmeye başlamış: "Ben şimdi ne yapacağım, şapkaları bu maymunlardan nasıl alacağım...?"

Düşünceli bir şekilde kafasını kaşırken bir bakmış, maymunlar da adamın taklidini yapıyorlar, kafalarını kaşıyolar...

Adam ellerini havaya kaldırmış, maymunlar da aynısını yapmışlar. Derken adam ne yapacağını bulmuş. Kendi başındaki şapkasını çıkartıp yere atmış, tabii maymunlar da kafalarındaki şapkaları hemen yere atmışlar. Adam böylece bütün şapkaları toplayıp sepetine koymuş...

Aradan 50 yıl geçmiş... Artık adamın bir torunu varmış, o da dedesi gibi şapka satıcısı olmuş... Günlerden bir gün onun da yolu aynı ormana düşmüş. Hava yine çok sıcakmış ve genç adam bir ağacın altına oturmuş, şapkalarla dolu sepetini de yanına koymuş ve uykuya dalmış... Bir saat sonra uyanmış bir de bakmış, sepetin içinde şapkalar yok?!?!.. Derken tuhaf sesler duymuş, bir de kafasını kaldırmış ki ağacın üstünde bir sürü maymun, hepsinin kafasında birer şapka.... Adam düşünmüş: "Dedem yıllar önce bana bir hikaye anlatmıştı... Ne yapacağımı çok iyi biliyorum...."

Adam kafasını kaşımaya başlamış, maymunlar da aynısını yapmışlar...

Adam ellerini havaya kaldırmış, maymunlar da ellerini kaldırmış.... ve adam gülümseyerek kendi başındaki şapkayı çıkarmış yere fırlatmış. O anda maymunlardan biri ağaçtan inmiş, adamın yere attığı şapkayı kapmış, adama da bir tokat atmış ve:

"Sadece senin mi deden var lan!..??"


"Sadık Eş"

Akşamdan kalma adam, büyük bir başağrısı ile sabah uyanmış. Zorlukla gözlerini açıp, yerinden doğrularak, şöyle bir etrafına bakınmış. Komodinin üstünde bir bardak su ve iki aspirin duruyor. Yatağın ayakucundaki sandalyede elbiseleri temiz ve ütülenmiş. Aspirileri içerken, komodindeki not dikkatini çekmiş; "Sevgilim, günaydın. Kahvaltın mutfakta. Ben alışverişe çıkıyorum, erken dönerim. Seni seviyorum".

Kalkıp, giyinmiş ve kahvaltı için mutfağa gitmiş. Bakmış oğlu oturmuş, kahvaltı ediyor. Masada da kendi servisi ve gazeteleri duruyor. Oturmuş, kahvaltısına başlamış ve oğluna sormuş;

- Evlat, dün gece ne oldu, biliyor musun?

- Evet, dün gece saat 3'ü geçiyordu, sarhoş olarak eve geldiğinde. Önce koridordaki sandalyeyi devirdin, ardından kustun, daha sonra da odanın kapısına kafanı çarptın, bir gözün morardı.

Adam, şaşırmış vaziyette:

- Anlayamadım. O zaman niye herşey temiz, kahvaltı hazır ve gazetem alınmış?

- Onu mu soruyorsun. Annem seni sürükleyerek yatak odasına götürüp, pantalonunu çıkarmaya çalıştığında, "Bayan, beni yalnız bırakın, ben evli bir adamım" dedin.


"Anne ve Çocuk"

- Anne olmadan önce, özgür bir ruhum ve yaşantım vardı. Daima "Hiçbir erkek beni yönetemez" derdim. Şimdi ise 6 yaşında bir erkek sahibim var.

- Küçük kız okuldan eve gelmiş ve annesine şikayete başlamış. "Ben bu okulda vaktimi boşa harcıyorum. Okuyamıyorum, yazamıyorum. Üstelik konuşmama da izin vermiyorlar".


"Kime Çekmiş?"

Genç yaşta anne olan kadın oğlunun derslerindeki durumu öğrenmek için okula gitmiş. Sınıf öğretmeni ile konuşmaya başlamış. Öğretmen:

- Çok farklı bir öğrenci, sizin oğlunuz. Dikkatini vermiyor derse. İşlediğimiz dersin kitabında hep yanlış sayfaya bakıyor. Hatta bazen kendi sırasına değil, yanlış sıraya bile oturuyor.

şeklinde durumu özetlemiş.

Anne; "Allah, Allah. Acaba niye böyle davranıyor, niçin dikkatsiz bu kadar?"

Öğretmen; "Merak etmeyin, okulda düzelecektir. Herşey yoluna girer yakında" dedikten sonra eklemiş,

- Bu arada belirteyim yeri gelmişken, bizim randevumuz yarındı.

 


Yorum Ekle Yorumları Listele
128. Sayı önceki yazı 128. Sayı sonraki yazı
Eğlence Önceki Yazı Eğlence Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye