| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Eğlence 22.12.2005 - netyorum.com / Sayı: 166

 

"Merak"

Satış elemanı Ahmet bey  broşürlerle dolu çantasıyla birlikte tüm dünyayı arşınlamaktadır. İşi gereği çantasının içindeki broşürler çok değerli olduğu için onları kaybetmeyi asla göze alamaz ve bu yüzden bavulunu kırmızı parlak kurdelelerle işaretler. Son yolculuğu sırasında uçaktan bagajların boşaltılmasını bekler ve bagaj bandında bavulunu bir başkasının aldığını görür. Bir koşu gidip, bavulunu alan adamı yakalar ve sorar.
-    Kusura bakmayın ama sanırım benim bavulumu aldınız, sizin bavulunuz böyle işaretlenmiş miydi?
-    Adam da yanıtlar, aslına bakarsanız ben de bavulumu kimin bu şekilde işaretlediğini merak ediyordum.


"Tecrübe"

Müdür: Deneyimi olmayan biri için istediğiniz ücret oldukça yüksek
İş için başvuran aday: Evet ama, ne iş yapacağını bilmeyen biri için de iş oldukça zor


"Yanlış Yönlendime"

Her zaman bekleme salonu hastalarla dolu olan bir muayenehaneye girip, derdinizi söylemek çok zordur. Çünkü sağlık sorununuzu odada bekleyen diğer hastalar da duymaktadır.
Aslında aşağıda yer alan örnek bu işin çözümü için çok uygun:
86 yaşındaki adam, doktorun muayenehanesine girer, bekleme odası oldukça kalabalıktır.
Sekreter sorar: rahatsızlığınız nedir? Adam yanıtlar;
-    cinsel organımla ilgili bir sorunum var.
Sekreter sinirli bir şekilde cevap veriri. Lütfen sorunlarınızı açık bir şekilde dile getirmeyin, diğer hastaların önünde utanç verici bir duruma yol açıyorsunuz. Size sorununuzu sorduğumda kulağımdan rahatsızım gibi birşeyler söylemeli ve asıl sorununuzu doktora özel olarak yalnızken aktarmalısınız. Adam boş bir yer bulup oturur, bir süre bekledikten sonra tekrar sekreterin yanına gider ve kadın tekrar sorar, evet sorun nedir bayım? Adam "kulağımla ilgili bir sorunum var“ der. Kadın tavsiyesini yerine getiren adama hoşgörüyle yaklaşır ve "tam olarak ne gibi bir sorununuz var kulağınızda diye sorar. Adam da kulağımdan işeyemiyorum diye cevap verir. Bütün odadakiler gülmekten kırılır.


"Çocuklar Kimin?"

Karı koca evi çekip çevirecek ve yemek pişirebilecek birini işe almaya karar verirler. Sonunda tam istedikleri gibi birini bulup, işe alırlar. Herşey yolunda gitmektedir fakat 6 ay sonra hizmetçi ayrılmak istiyorum der. Evin hanımı kendisinden çok memnun olduğunu ve sorunun ne olduğunu sorar.

Hizmetçi birkaç ay once kasaba dışından biriyle tanıştığını ve şimdi hamile olduğunu söyler. Kadın hizmetçiyi kaybetmek istememektedir. Kocasıyla konuşur ve doğacak çocuğu evlat edineceklerini ve yanlarında kalmasını istediklerini söyler. Hizmetçi de Kabul eder.

Doğumdan birkaç ay sonar hizmetçi tekrar ayrılmak istediğini söyler. Kadın sorunun ne olduğunu sorunca hizmetçi yine hamile olduğunu söyler. Kadın 2. yi de evlat edinmeye karar verir ve hizmetçi işine devam eder.

Birkaç ay sonra yine aynı şey, hizmetçi hamiledir. Ve yine patronları çocuğu evlat edinirler. Son evlat edinilen çocuktan birkaç hafta sonra hizmetçi kesinlikle ayrılıyorum der. Evin hanımı sakın yine hamile olduğunu söyleme der. Hizmetçi kararlı bir şekilde “hayır sadece bu kadar yaramaz çocukları daha fazla çekip çeviremeyeceğim” der.


"Dahi"

Bir dükkanda kasada ödeme için beklerken yandaki kuyrukta bekleyen takım elbiseli bir adamın cep telefonuyla yüksek sesle konuşmasını izlemeye başladım. Aslında pek çok kişi bu tür herkese açık yerlerde yüksek sesle cep telefonuyla konuşanları pek sevmez ama ben ilginç konuşmalar duyacağım ümidiyle dikkate almam.

Neyse, adamın konuşmasına gelelim. Adam önce; "Biz ayrıldık" dedi. Ardından üç dört kez "Bilmiyorum" aralarda da "Söylemedi" gibi kelimeler söyledi.

En sonunda; "Biliyor musun, annem babam çocukken beni teste götürmüşler ve dahi olduğum ortaya çıkmış. Bu niçin onunla birlikte ilişkimi götüremediğimi açıklıyor, dahilerle bir arada olamıyorum. Bu yüzden senle ben çok iyi iki arkadaşız".Yorum Ekle Yorumları Listele
166. Sayı önceki yazı 166. Sayı sonraki yazı
Eğlence Önceki Yazı Eğlence Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2006 İstanbul-Türkiye