| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 09.01.1995 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 1

SEVGİ ve HOŞGÖRÜ

Yeni bir gazete, yeni bir soluk. Sektör yayınları arasında yerini almak üzere yola çıkmış haftalık bir gazetede sizlere merhaba demek istiyorum.

Bu köşede, çeşitli sektörlerde, ağırlıklı olarak bilgi işlem sektöründe yaşadıklarımı, gözlemlerimi, düşüncelerimi her hafta sizlere aktarmaya çalışacağım. Bu konuda en büyük yardımcım, okurlarım olacak. Sizlerin katkısı ile bu köşenin gerçek amacına ulaşacağına inanıyorum. Katkı olmazsa da bu köşe devam edecek, ancak bir farkla, sizin ne düşündüğünüzü öğrenemeyeceğiz.

Haftalık bir yayın organında yazı yazmanın avantajını kullanmak istiyorum. Kanımca, okurlar açısından da pek çok konudan vakit geç olmadan haberdar olmak güzel bir olgu olacak.

Yazılarımı takip edenlerin, sektördeki firmaların aktiviteleri, eğilimleri, çeşitli ürünlerin olumlu ve/veya olumsuz yanları konusunda fikir sahibi olacaklarını düşünüyorum. Ne kadarını yerine getirebilirim, bilmiyorum. Elektronik posta konusuna da yeterince yer vereceğim.

1995 yılının “Sevgi ve Hoşgörü” yılı ilan edildiğini herhalde hepiniz bir yerlerde duymuş ve okumuşsunuzdur. Bu sene yazılarımın pek çoğunda ana tema sevgi ve hoşgörü üzerine olacak. Bilgi işlem sektörü olarak buna o kadar ihtiyacımız var ki, eğer biraz özen gösterirsek aşamayacağımız sorun olmadığına inanıyorum. Yeter ki biraz gayret gösterelim, başlanmış projeleri yarım bırakmayalım.

Bu sıralarda aklıma takılan bir soruyu sizinle de paylaşmak istiyorum. Günlük gazetelerimizde çeşitli sektörlerin 1995 senesi ile ilgili görüş ve beklentilerine dair yazılar geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu yazıların benim izlediğim kadarı ile hiçbirisinde “Bilgi İşlem Sektörü” görüşü yer almıyordu. “Acaba neden?” Bu soruyu kendime soruyorum ve görüşü alınan bir sektörün mensubu olmak için neler yapmalıyım diye düşünüyorum. Önerim, bu soruyu sizde kendinize sorun.

Internet konusuna gün geçtikçe ilgi artıyor. Eğer kablolu yayın izliyorsanız ve televizyonunuzun teletext özelliği varsa, NBC ve MTV artık internet özel sayfaları yayınlıyorlar. Bu sayfalarla dünyada yer alan pek çok internet numarasından ve içeriğinden haberdar olabiliyorsunuz.

Monte Crane’den aldığım ve çok keyifle okuduğum bir sözle yazıyı bitirelim.

“Bir işin yapılması için üç yol vardır:

1. Kendimiz yaparız,
2. Bir başkasına yaptırırız,
3. Çocuklarımıza yapılmasını yasaklarız.”

Haftaya görüşmek üzere, başarılar ve esenlikler dilerim.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
1. Sayı önceki yazı 1. Sayı sonraki yazı
  Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye