| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 27.02.1995 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 6

HAREKETLİ GÜNLER

Bilgi işlem sektörü, tanıtım faaliyetleri açısından hareketli günler yaşamaya başlıyor. Geçtiğimiz günlerde gelmeye başlayan ürün tanıtım toplantıları duyuruları çoğaldı. Bunlarla ilgili izlenimlerimi ilerideki yazılarımda aktarmaya çalışacağım.

Sektördeki şirketler işlerin yavaşladığından şikayetçi. Bunu zaten bekliyorduk. Bayramdan sonra ise işlerin iyiye gideceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz senelere baktığımızda da bu böyle olmuştu. Ayrıca, sadece bilgi işlem sektöründe değil başka bazı sektörlerde de işlerin eskisi kadar iyi olmadığı ifade ediliyor. Dolayısı ile yanlız bilgi işlem sektörünü etkileyen bir durgunluk söz konusu değil. Bir takım siyasal ve ekonomik belirsizliklerin ortadan kalkması ile sorun aşılabilecek gibi gözüküyor.

Geçen haftanın organizasyonlarından birisi; eski adı “Unix Kullanıcıları Derneği” yeni adı “Açık Sistem Kullanıcıları Derneği” olan kuruluşun Açık Sistem ‘95 adlı organizasyonu idi. Dernek isminin değişmesinden de anlayacağınız gibi artık her şey açık sistem olmaya çalışıyor. Şirketler donanım veya yazılım olsun ürünlerinin açık sistem standartlarına uygunluğunu, şirket politikası olarak duyurmaya başladılar. Son kullanıcı açısından baktığımızda, eğer yeterince açık bir sistem seçtiyseniz, yaşamınız kolaylaşıyor.

Organizasyon demişken, Microsoft’un bir etkinliğine değinmek istiyorum. Sektör yayınlarının pek çoğunda görmüşsünüzdür. Microsoft, her hafta beş çayı adı altında ürün tanıtım seminerleri düzenliyor. Microsoft ürünleri hakkında ilk ağızdan detaylı bilgi edinmek, merakınızı gidermek istiyorsanız, bu etkinliklere kaydınızı yaptırıp, katılın. Faydalanacağınıza inanıyorum. Ürünleri yakından tanımanıza olanak sağlayacak bu seminerlerde bulunun.

Bilişim ‘95 in tanıtım broşürleri gelmeye başladı. Katkıda bulunmak, bildiklerinizi paylaşmak için henüz bir şey düşünmediyseniz, hemen harekete geçin ve nasıl katkıda bulunacağınıza karar verin. Çok zamanınız kalmadı.

Biraz da genel kültüre geçelim. Bildiğiniz gibi Oscar ödülleri için adaylar açıklandı. Önümüzdeki günlerde kazananlar belli olacak. Kendinize biraz zaman ayırın ve tahminde bulunun. Sonunda maddi olarak bir şey kazanmayacak olsanız da, etrafınıza ben tahmin etmiştim deme fırsatı bulursunuz.

Bu ayın oyunu olarak size duyuracağım program “Wing Commander III”. Eğer oyunla da vakit geçirilir mi diyorsanız bu satırları atlayın. Ancak bu program oyuna benzemiyor. Zaten üzerinde de “interactive movie” yazıyor. Dört CD’de geliyor, yani toplam hacmi 2,5 GB. Tavsiye edilen donanım Pentium işlemci ve 16 MB RAM. İnceleme fırsatı bulursanız, kaçırmayın.

Haftanın filmine bakarsak, “Frankenstein” enteresan bir film. Özellikle romana sadık kalınarak çevrilmiş olması, bildik Frankenstein filmlerinden aykırı bir ortam yaratmış. Robert de Niro’yu yapılan makyaj sonucu tanımakta güçlük çekebilirsiniz. Bir de not; sinirleriniz sağlam değilse, yanınıza tanıdık birilerini alarak gidin. “Şike” filminden basın organlarında o kadar çok bahsedildi ki, ben ekleyecek bir şey bulamıyorum. Bildik şeyleri anlatıyor olsa da, hoş vakit geçirmek için gidilebilir.

Winston Churcill demiş ki, “Haberleri yapmak, onları almaktan daha iyidir. Aktör olmanın bir eleştiriciden daha iyi olduğu gibi.”.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
6. Sayı önceki yazı 6. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye