| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 03.10.1995 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 35

KURULTAY'IN ARDINDAN

Bilişim Kurultayı’nın ardından, izlenimlerimi yazarak, bazı konulara değinmek istiyorum.

Öncelikle, çok başarılı bir organizasyondu. Emeği geçen herkesi kutlamak gerekiyor. Katılımcıların mutluluğu, bilgi teknolojisi sektörüne verilen destek, her türlü yorgunluğun üstesinden gelecektir.

Kurultayın ve fuar’ın gerçekleştirildiği mekan çok güzeldi. Önümüzdeki senelerde daha da güzele gidileceği konusundaki görüşlerimiz bir kere daha perçinlendi.

Özellikle, bildirilerin sunulduğu yer ile, tanıtım seminerleri ve fuar alanı arasında ulaşım olanağının sağlanması çok olumluydu. İstendiği anda, her mekana kolayca ulaşabiliyorduk.

Geçen seneki kurultay izlenimlerimde, "Günlük gazetelerimizden birisinin bilgisayar sektörü ile ilgili haberleri verdiği günün kurultayın başladığı güne denk gelmesi, gazeteyi bir Bilişim Kurultayı özel sayısı haline getirmişti." şeklinde yazmıştım. Bu sene sanki çok olağanmış gibi, daha çok yayın organında yer almasına karşın, şaşırmadım.

TBD Türkiye Bilişim Derneği, TÜBİSAD Türkiye Bilgi İşlem Hizmetleri Derneği ve organizasyonda çok emek harcayan İNTERPRO Yayıncılık’a teşekkürlerimizi iletmek gerektiğini düşünüyorum. Özellikle, İnterpro çalışanları arılar gibiydiler, her salonda, her köşede rastlamanız olasıydı.

Dikkatimi çeken bir konuya değinmeden geçemeyeceğim;

Sanki kurultay, yıllar ilerledikçe, daha çok, şirket ve ürünlerin ön plana çıktığı bir tanıtım organizasyonuna dönüşüyor. Geçtiğimiz senelerde bildiriler, gerçekleştirilen örnek çalışmalar daha ilginçti. Bu sene de, tabii ki bunlar mevcuttu.

Yine de, tanıtım seminerleri programına bir göz attığınızda, bildirilerin dışında da izlemeniz gereken toplantılar olduğunu size hatırlatan, başka programlara katılmanızı engelleyen bir güç ile karşı karşıya kaldığınızı zannedebilirdiniz.

Bu sene ilgimi çeken bir başka olay, kendi bakış açımdan değerlendirdiğimde, özellikle SuperOnLine'ın sağladığı Internet erişimi, elde edilen sürate şapka çıkarmamı gerektiriyor.

Belirtildiğine göre, son kullanıcıların kendi mekanlarından aynı hızda internet'e erişmeleri de mümkün olacak. Bu durumda yeterinden fazla kullanıcı bulacaklarını tahmin ediyorum. En azından pek çok kişiye, internet'e erişmenin, üstelik grafik olarak, yavaş olmayacağını gösterdiler.

Benim, “Sabır, İnat ve Umut” tezimin doğruluğu galiba kanıtlanmak üzere.

Fuar ve PCShow kısmı için söyleneceklere gelirsek; bu sene şirketler daha profesyonellerdi. Standlar özenle hazırlanmış, tanıtım malzemeleri titizlikle seçilmişti. Daha büyük bir mekanı bile doldurabilecekleri izlenimi veriyorlardı.

Diğer yorumları da önümüzdeki haftaya bırakalım.

* * * * *

Sinema sezonu başladı. İlerleyen günlerde birbirinden ilginç filmler vizyona girmek üzere. Bu sıralarda izlediklerim arasında, "Casper" ve "BraveHeart", iki ilginç film. "Casper" 'da, sevimli hayaletin yaptıklarını izlerken, "BraveHeart" 'ta, ülkesinin özgür olmasını isteyen kahramanın öyküsü anlatılıyor. İki filmde izlenmeye değer. Ancak, "BraveHeart" ‘ın üç saatten uzun bir film olduğunu belirtmeliyim ki, izlemek için zamana ihtiyacınız olduğunu bilerek yola çıkın.

* * * * *

Kurultay'daki "Outsourcing - Dış Kaynak Kullanımı" konulu çalışma grubundan notları, bir sonraki yazımda aktaracağım. Çok ilginç konular görüşüldü. Katılan herkese, buradan tekrar teşekkür ediyorum.

* * * * *

Fletcher Knebel’den bir alıntı ile yazıyı noktalamak istiyorum; “Günlük hayatımızda, boş zamanlarımızda neyle uğraşalım diye düşünmeye gerek kalmamıştır. Ulaşımın modern metodları sayesinde bütün bu zamanı işe gelip giderken kullanmaktayız”.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
35. Sayı önceki yazı 35. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye