| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 05.12.1995 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 44

KATILIM BEKLİYORUM

Bu hafta farklı konularda size bilgiler aktarmak ve sizlerden de bilgi almak istiyorum. Birbirinden çok uç noktalarda yer almalarına rağmen, hepsi bu hafta bir araya gelmek zorunda kaldı.

Yine de, bu kadar konunun arasında, yer veremeyeceğim bir konu var. Piyasada satışta olan ve nereden kaynaklandığı konusunda değişik söylentiler dolaşan, "kopya CD'ler". Bu konuya, bir haftalık köşeyi ayırmak gerekiyor. Araştırmalarım henüz devam etmekte. Oldukça önemli ipuçları yakalamış durumdayım.

Bir sonraki hafta, size bilgi vermeyi ümit ediyorum. Yine de, şimdiden ikaz edeyim. Aldığınız CD'lerin, orjinal olup olmadığından emin olun. Nasıl anlayacağınızı, araştırmalarım esnasında, onları daha rahat tespit edebilmek için, şimdi açıklamıyorum.

Bu konuda bir takım olayları, örnekleriyle dikkatinize sunacağım. Kanımca, çok ciddi bir sorunla karşılaştık. Orta ve uzun dönemi bir kenara bırakın, kısa dönemde bile ciddi sorunlarla, yaptırımlarla karşı karşıya kalabiliriz. Konuya ciddi olarak eğilen firmalar da bu arada yara alabilirler.

Eğer elinizde örnek varsa, bazı olayları biliyorsanız, bana ulaştırın. Hep beraber, bunun üstüne gidelim. Özellikle, somut bulgular, çok değerli

* * * * *

"Microsoft Windows '95 Start-Up Competition" 'dan haberiniz var mı? Kablolu yayını izleyenler, eğer NBC Super Channel'ı takip ediyorlarsa biliyorlardır. Ancak, yine de gözlerinden kaçmış olabilir.

Microsoft ile ilgili iki soruyu doğru cevaplayacak katılımcılar arasından, dört kişi, çoklu ortam kişisel bilgisayarı ve MS Windows '95, kırk kişi de, MS Windows '95 yazılım paketi kazanacaklar.

Son katılım tarihi yıl sonu. Yarışmaya katılmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun. Microsoft, Windows '95 'i kullananların adedini arttırmak için, sürekli kampanyalar peşinde. Yurt dışı televizyon yayınlarını izleyenler farkındadırlar. Sürekli olarak, Windows '95 ile ilgili reklamlar yayınlanıyor.

Söz Microsoft'tan açılmışken, devam edelim. Microsoft'un Encarta '95 isimli ansiklopedisini hemen hemen hepiniz bir şekilde duymuşsunuzdur. Encarta '96 'nın çıkıp çıkmayacağını merak ediyor muydunuz?

Merakınızı giderelim. Encarta '96 yurt dışında satışa sunulmuş durumda. Hatta, bir ahbabım geçtiğimiz hafta satın alıp getirdi. Uzunca bir süredir, Encarta '95 'i almayı düşünüyordum. Şimdi almayı düşündüğüm ise, Encarta '96. Cinemania '96 'da aynı şekilde pazarda. Ancak, Cinemania '96 sadece Windows '95 altında çalışıyormuş. Belki de, bizim gördüğümüz, Windows '95 versiyonudur.

* * * * *

En son ne zaman tiyatro'ya gittiğinizi anımsıyor musunuz? Genelde filmlerden bahsederken, bu hafta tiyatro'dan söz etmek istiyorum.

Yanlışlıkla içi para dolu bir çanta bulursanız, başınıza neler gelebilir?

Bu sorunun cevabını, geçtiğimiz günlerde, Dormen Tiyatrosu'nda, "Komik Para" isimli oyunu izlerken, öğrenme fırsatı buldum. Birbirinden değerli oyuncuların sürüklediği oyun, güzel bir komedi. O kadar yüksek bir tempo ile oynanıyor ki, kalbiniz sağlam değilse, sıkışma tehlikesi var.

* * * * *

Yılın esprisi için mesajlar gelmeye başladı. Herkesin katılımını bekliyorum. Elektronik posta yolu ile katılmanız zor geliyorsa, mektup yazabilir, faks çekebilirsiniz. Özgün esprilerin gelmeye devam etmesi gerekiyor.

Belki de, sizleri cesaretlendirecek, katılımı arttıracak, birkaç örnek yazmalıyım. Medyanın çeşitli yayın organlarından da, ilginç bulduğunuz, hoşunuza giden olayları, konuları, kaynak belirterek, gönderebilirsiniz.

* * * * *

Lowell Thomas'a göre; "İnsanlarla uğraşırken hep hatırlayacağımız nokta, mantıklı yaratıklarla değil, duygulu kimselerle uğraştığımızı unutmamamızdır. Her insanın kendine göre inançları, gururları ve onurları olduğunu unutmayalım. Başkalarını eleştireceğimiz yerde, onları anlamaya çalışalım."

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
44. Sayı önceki yazı 44. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye