| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 23.02.1999 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 45

YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Benim de internet bağlantımda sorunlar var, bilgisayarım bazen çalışmamakta ısrar ediyor, kullandığım yazılım "Paşa Koruma Hatası" veriyor. İyinin tanımının kişiden kişiye, kullanıcıdan kullanıcıya değiştiğini görmek çok ilginç.

Yaklaşık üç haftadır internet erişiminde yaşadığım sorunları çözmek üzere uğraşırken, konuştuğum arkadaşlarım servisten memnun olduklarını söyleyip duruyorlardı. Sorunun tamamen benim kullandığım ayarlarla ilgili olduğunu düşünerek pek çok farklı yöntem denedim. Hiçbir şey değişmedi. Bunun üzerine bendeki sorunu onlarda da oluşturabilecek bir test aklıma geldi. Aynı kriterleri uygulamadığımız sürece, onların iyi dediğinin benim orta performans dahi bulmamam karşılaştırılmalıydı.

Benim önerdiğim yöntemin sonucunda onlardaki erişimde de aynı sorunlar olduğu ortaya çıktı. "Daha iyi, iyinin düşmanıdır" derler. Eğer iyi bir sistemin ne olduğunu görmediyseniz, önünüze ne konulursa konulsun iyi olduğunu varsaymanız doğal. Ancak bir yerde daha iyiyi gördüğünüz taktirde elinizdekinin aslında kötü olduğunu görebiliyorsunuz.

Üç farklı ISS'te birbirinden farklı üç sorun fark ettim. Birincisinde hatlar meşgul, bağlantıda sorunlar var, bağlandıktan sonra da yurt dışı sayfalara erişim yavaş. İkincisinde bağlantı kurmak daha kolay, yurt dışı erişimde daha az sorun var, ancak mesaj gönderirken kendi elektronik posta adresinizi kullanmanız olası değil. Üçüncüsü ise elektronik postalarınızı sadece kendilerine bağlandığınızda okumanıza izin veriyor.

Aynı şekilde kullandığım programın hatalı sonuçlar verdiğini de farklı kullanıcılara aynı işlemleri yaptırarak keşfettim. Yöntemi doğru olarak ortaya koyduğunuz sürece, neticeye erişmek kolay.

Deneyimlerinizi çevrenizle paylaşın. Neyin iyi, neyin kötü olduğunu daha kolay anlayabileceksiniz. Bu sayede ortak noktada buluşup daha iyiyi yakalamak üzere el ele verebiliriz.

* * * * *

Türkiye Bilişim Derneği'nin, Semor aracılığı ile düzenlediği, Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri'nin altıncısı "BİMY'6" bu sene, 8-11 Nisan tarihleri arasında Antalya'da düzenleniyor. Yeniliklerden haberdar olmak, sektördeki diğer çalışanlarla bir araya gelmek, keyifli bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız, kaçırmayın. Biz orada olacağız. Bekleriz.

* * * * *

"Holy Man - Kutsal Adam". Başrolleri Eddi Murphy, Jeff Goldblum ve Kelly Preston'un paylaştığı filmin yönetmeni Stephen Herek.

Televizyonda bir pazarlama kanalı işleten şirket satışların düşmesi nedeni ile yöneticisini işten çıkarma durumuna gelmiştir. Tesadüfen devreye Mr. G "Eddie Murphy" girer. Kendine has tarzı satışların artmasını sağlar. Özellikle "G Spot" kuşağı çok tutulur.

Sadece bir komedi filmi olarak göremeyeceğimiz bir komedi filmi ile karşı karşıyayız. İlginç mesajların, duygusal sahnelerin yer aldığı film izlenebilirler arasında.

* * * * *

Fransız yazar, Michel de Montaigne'den (1533-1592) bir alıntı; "Bize yaşamayı hayat geçtikten sonra öğretiyorlar".

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
45. Sayı önceki yazı 45. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye