| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 13.04.1999 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 39

BİLGİLENDİK, EĞLENDİK

Antalya'daki BİMY'6 (Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri) seminerinden söz ediyorum. Türkiye Bilişim Derneği'nin koordinasyonunda düzenlenen seminer geçtiğimiz hafta sonu geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Büyük bir olasılıkla önümüzdeki sene kayıt yaptırmakta gecikenler yer bulamayacaklar.

Geçtiğimiz senelerden farklı olarak Mart ayından Nisan'a alınan seminerde Antalya'daki havanın güzel olmasından da yararlanıldı. Hem paneller hem sosyal aktiviteler günlerin dolu dolu geçmesini sağladı. Kapanış gecesine katılan "Patron Band" çok iyiydi. Geniş bir repertuar seslendirdiler. Kulağımızın pası silindi.

2000 senesi sorunundan, Kamu Net'e, alıcı satıcı ilişkilerinden, proje yönetimine, euro'dan, KOBİ ve KOSİ'lere, TUENA'dan Elektronik Ticaret'e kadar geniş bir yelpazede kamuyu ve özel sektörü ilgilendiren konular tartışıldı. Her türlü görüş dile getirildi. Ankara ile İstanbul'un Türkiye ve Dünya'ya farklı baktıklarını hissettik. Bunlarla ilgili geniş bilgileri medyada çeşitli kaynaklardan öğrenebilirsiniz.

Sponsorları, organizasyonu düzenleyenleri bu başarılı çalışma için kutlarım. Etkinliğe katılmayanlara önerim, şimdiden önümüzdeki sene için ajandalarınıza not alın ve bizim aramızda olup, bilgiyi paylaşın, bildiklerinizi aktarın.

* * * * *

Tony Kaye'in yönettiği, Edward Norton, Edward Furlong ve Beverly D'Angelo'nun başrolleri paylaştıkları bir film, "American History X - Geçmişin Gölgesinde".

Babası zenciler tarafından öldürülmüş ve o öfke ile Neo Nazi dazlak olan Norton yabancıları sevmeyen birisidir. Bir akşam evinin önünde park ettiği arabayı soymaya çalışan üç zenciyi öldürür ve hapise girer. Hapiste başından çeşitli olaylar geçen Norton eve döndüğünde değişmeye çalışır. Norton'un kardeşi Furlong, öğretmeninin verdiği ödevde Hitler'in Kavgam isimli kitabını özetleyerek verir. Norton kardeşinin fikirlerinin ne kadar uç noktaya vardığını görmeye başlar.

Irk ayrımını, şiddeti, aile içi yapılan ve sıradan gibi görünen bir konuşmanın bir çocuğun yaşamını ne kadar derinden etkileyebileceğini anlatan bir film. Şiddet sahneleri ve içerik sizi rahatsız edebilir. Çok başarılı işlenmiş bir konu. Çocukların seyretmesini önermem. Onun dışında izlenmesi gereken, izlendiğinde soru işaretleri yaratan bir film.

Furlong'un öğretmeni soruyor; "Yaptığın herhangi bir şey yaşamını daha iyi hale getirdi mi?" Bunu düşünelim.

* * * * *

İrlandalı yazar Brendan Behan (1923-1964) 'dan bir söz; "Eleştirmenler haremdeki hadım ağaları gibidir. Onlar, her gece oradadır. Her gece ne yapıldığını görürler. Her gece nasıl yapıldığını da görürler. Ancak, aynı şeyleri kendileri yapamazlar".

Teorik bilgi ile günlük yaşamdaki gerçeklerin birbirinden ne kadar farklı olduğunu aklınızın bir köşesinde bulundurun.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
39. Sayı önceki yazı 39. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye