| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 20.04.1999 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 38

MAZERETLERİ VAR!

Seçimler sonuçlandı. Herkes değişik yorumlar yapıyor. Ben seçim sonuçları üzerine konuşmayacağım. Söz etmek istediğim internet üzerinden verilen (verilmeye çalışılan) seçim sonuçları.

Bir iki istisna dışında hemen hemen tüm medya kuruluşlarının (buna bazı internet içerik sağlayıcı şirketlerde dahil) internet'teki sayfalarına erişim olanaksızdı. Deyim yerinde ise çökmüşlerdi. Erişilebilenler için iki alternatif var. Birincisi, verdikleri sonuçlar o kadar geç yansıtılıyordu ki ziyaretçi sayıları azdı. İkincisi, teknolojik alt yapıları o kadar sağlamdı ki, ne kadar ziyaretçi gelirse gelsin, hizmet verebiliyorlardı. Benim fikrim birinci alternatifin geçerli olduğu doğrultusunda. Kısacası bu seçimde medyanın internet grupları sınıfta kaldı.

Geçelim bir başka konuya. Bazı bankalar teknolojiyi gerçekten başka şekilde kullanıyorlar. Geçtiğimiz günlerde postadan bir mektup geldi. Kredi kartını kullandığım bankadan gönderilmiş. İçinden çıkan mesaj; "Kredi kartı ile yaptığınız harcamalar arasında sağlık kuruluşlarına ödemeler gördük. Önemli bir sağlık problemli olmadığını diler, geçmiş olsun dileriz". Geçirdiğim bir rahatsızlığın doktor ve tahlil ödemelerini kredi kartı ile yapmıştım. Banka bunları görünce mesaj göndermiş. Nazik bir düşünce. Bilgisayarlarla takip ediyor da olsalar, güzel bir uygulama.

* * * * *

Türkiye'de tatil konusunda internet'te bilgi ararken eriştiğim bir adresi vermek istiyorum;

http://travel.state.gov/turkdrv.html .

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının Türkiye'de araç kullanırlarken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatan İngilizce bu sayfaları muhakkak inceleyin. Bu sayfalarda yazanlar düzeldiği taktirde neler olabileceğini görün.

* * * * *

Nihayet uzun süredir beklediğimiz film gösterimde. "What Dreams May Come - Aşkın Gücü". Vincent Ward yönetiyor. Richard Matheson'un eserini Ronald Bass beyaz perdeye uyarlamış. Başrollerde, Robin Williams, Cuba Gooding Jr. ve Annabella Sciorra yer alıyor. Film 1999 Oscar'larında En iyi görsel efekt ödülünü aldı. Aslında bu film Amerika'da "Meet Joe Black" 'ten önce çevrilerek, gösterime girdi. Bizde ise gösterim sırası yer değiştirdi. İzlerken aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Chris ve Annie Nielsen ülkeleri dışında tesadüfen tanışıp, evlenirler. Annie işleri dolayısı ile çocukları okuluna dadıları ile gönderir. İki çocuk ve dadı bir trafik kazasında hayatlarını kaybederler. Bundan bir süre sonra Annie yine işleri dolayısı ile kocasını yanına çağırır. Bu seferde kocası bir trafik kazasında ölür ve cennete gider. Bunlara dayanamayan Annie intihar eder ve cehenneme gider.

Film öteki dünyadaki yaşamı aktarmaya çalışıyor. Vicdan muhasebesi yapmaya müsait bir film. Mendilleri hazırlayın. Derin felsefi anlamı olan, müzik ve görüntüler, çok iyi bir film. Ağır bir konusu olmasına karşın, kaçırmayın.

* * * * *

"Bir iftira başka iftiralar doğurur ve yerleştiği yerde sonsuza kadar kalır". William Shakespeare'dan.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
38. Sayı önceki yazı 38. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye