| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 31.08.1999 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 19

OGS ve AKLIMA TAKILANLAR

Bildiğiniz gibi İstanbul’da boğaz köprülerinden ve otoyollarından gişelerde beklemeden geçmenizi sağlayacak Otomatik Geçiş Sistemi - “OGS” devreye alındı.

Her yerde eleştiri yazıları. Çok fazla evrak isteniyor. Niye sadece bir bankada? Çok az kişi müracaat etti. Daha kolaylaştırılmalı ve buna benzer yorumlar.

Bir defa, istenen evrakların çok olduğu görüşüne katılmam olası değil. Çeşitli pazarlama kampanyaları ile taksitli ürün almak isteyenler daha fazla evrak teslim ediyorlar. Kredi kartı müracaatlarında istenen evrakları herkes veriyor. Kredi kartınız varsa ve internet’ten yararlanmak istiyorsanız yine çeşitli evraklar doldurmak zorundasınız. O zaman bu eleştiriler niye?

Bir başka açıdan bakarsak, köprülerden geçiş için bilet’te satın alabiliyorduk. Kaç kişinin bilet satın aldığını merak ediyorum. Bunda da formalite olduğunu söyleyemezsiniz. Belki de cihazların alınmama nedeni kişilerin para bağlamak istememeleri. Halbuki, bu sistemi kullandığınız zaman indirimli geçiş ücreti ödüyorsunuz. Bence bu konuda bir anket yapılmalı ve araç sahiplerine niçin OGS’ye müracaat etmedikleri sorulmalı.

Gişelerden geçiş esnasında sistem gayet iyi çalışıyor. Okullar tatilde olduğu için pek çok kişi müracaat etme işini yavaştan alıyor. Ancak önümüzdeki günlerde trafikte kalabalık artmaya başladığında, prosedür ne olursa olsun almak isteyenlerin sayısı artacak ve o zaman kuyruklar uzadığında daha çok şikayet etme fırsatı bulacaksınız.

Önce yeterince kullanmaya başlayıp, ardından iyileştirilmesini istemekte yarar var. Ben bir işlem zor ise zor olduğunu söylerim. Bu konuda eleştirilere pek katılamıyorum. Son dönemde bu cihazı satın almak isteyenlerin ne gibi sorunlar yaşadığını da çok merak ediyorum.

(Yeni eklenen not. Bu konuda Sayın Vedat Bilge'nin gönderdiği mesaj önümüzdeki hafta yayınlanacak)

* * * * *

Vizyona giren filmlerde kalite gittikçe yükseliyor. Seyredilmeye değer film sayısı arttıkça ayırmamız gereken zaman da büyüyor. Biz yazıları bilişim etkinlikleri nedeni ile üç hafta erken teslim edince gittiğimiz filmleri sizlerle paylaşma olanağını yitirdik. Haftaya başlıyoruz. Bir anda ardarda gittiğim filmler hakkında izlenimleri aktarmaya başlayacağım.

* * * * *

“Kötü adamlar birleştikleri zaman, iyilerde bir araya gelmeli ve ortak hareket etmelidirler. Aksi taktirde nefret edilecek bir savaşın acımasız kurbanları gibi birer birer düşerler”. Bu söz, Fransız eleştirmen ve şair, Nicolas Boileau Despreaux (1636-1711) tarafından söylenmiş.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
19. Sayı önceki yazı 19. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye