| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 19.10.1999 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 12

SİPARİŞ OLASI DEĞİL

İnternet üzerinden alışverişin keyifli olduğunu söyleyip duruyorlar. Ancak Amerika’da iki yer var ki, Türkiye’den sipariş kabul etmiyor. İşin ilginci geçtiğimiz sene sipariş kabul ediyorlardı. Ne olduysa şimdi engelleme yapıyorlar. Bu ikisi benim bildiğim. Kim bilir başka hangi yerler var. Ben adreslerini veriyorum. Siz gerekeni yaparsınız artık.

Electronic Boutique http://www.ebworld.com , Reel http://www.reel.com

Aslında Türkiye’den sipariş almayan başka yerlerde var. Ancak onlar Amerika ve Kanada dışına sevkıyat yapmadıkları için şirket politikaları diyebilirsiniz. Bunlarda ise bir sürü ülkeye sevkiyat olası. Sadece biz yokuz.

Aklıma gelen yine de olmasını düşünmek istemediğim teşhis, birilerinin sahte kredi kartı numaraları ile bu iki şirketi dolandırmaya kalkmış olabilecekleri. Elektronik ticaret yapan şirketler belli ülkelerden gelen siparişlerin çoğunlukla sahtekarlık üzerine olduğunu tespit ettiklerinde, o ülkelere sevkıyatı durdurabiliyorlar.

Internet üzerinden sipariş kabul edip, Türkiye’ye gönderen pek çok şirket var. Orta ve uzun dönemde umarım onlarda sevkiyatı durdurmaz. Bunun için organize olup, gereken tedbirleri almalıyız. Bu konuya özelikle bankacılık sektörünün eğilmesinde yarar var. Yoksa onların işi de sekteye uğrayacak.

* * * * *

Modern çağın peri masalı. “Notting Hill - Aşk Engel Tanımaz”. Roger Michell’in yönettiği filmin başrollerinde Julia Roberts, Hugh Grant ve Rhys Ifans yer alıyor. Filmi, “Four Weddings and a Funeral” ‘dan anımsayacağımız Richard Curtis yazmış.

Sezon ünlü film yıldızlarını konu alan filmlerle başladı. Geçen hafta “Bowfinger”, bu hafta “Notting Hill”. Ünlü bir film yıldızı (Roberts) tesadüfen seyahat kitapları satan dükkanına uğradığı kişiye (Grant) aşık olursa neler olur? Grant bir kitapçı dükkanı sahibidir. Karısı terk etmiş, evini uçuk bir başka kişiyle paylaşmaktadır. Film yıldızı Roberts ile tanıştıktan sonra yaşamı değişir.

Toplumda iki farklı sınıfta yer alan kişilerin birbirlerinin yaşamını nasıl etkileyebileceklerini aktarıyor. Olur mu, olmaz mı, cevabını film veriyor. Hanımlar Hugh Grant, beyler Julia Roberts için gideceğinden bu filmin iyi hasılat yapacağını tahmin ediyorum. Romantik bir komedi. Filmin sonunu tahmin edebilirsiniz. Yazar izleyiciyi üzmüyor. Biz çıkalım kerevetine.

* * * * *

Fransız filozof ve yazar Jean-Jacques Rousseau (1712-1778) ‘e göre; “Doğa hiçbir zaman bizi aldatmaz. Bizi aldatan daima biz kendimiziz”.

Doğal afet diyerek oturmayalım. Gereken önlemleri alalım. Unutmayalım. Yaşadığımız günler aklımızdan çıkmasın. Hiçbir şey olmamışçasına günlük yaşamlarımıza geri dönmeyelim.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
12. Sayı önceki yazı 12. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye