| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

"Harman köşesinde yayınlanmıştır" 30.11.1999 M.Sinan Oymacı - netyorum.com / Sayı: 6

ZAMAN HIZLA AKIYOR

Eylül ayı içerisinde yazmayı planladığım ancak sürekli ötelenerek bugüne kadar gelen bir konuyu aktarmak istiyorum. Yaşadığımız afetten sonra geçirdiğimiz zaman dilimi içerisinde yardım kampanyalarının olanca hızı ile devam ettiğini görüyoruz. Anımsayacağınız gibi o dönemde ek vergiler gündemdeydi. Ek vergilerin görüşülmesinin Ekim’de Meclis’in açılışına bırakıldığını öğrenmiştik. Ardından Ekim’deki felaket geldi. Eylül ayı’nda ek verginin görüşülmesinin sonraya bırakılması, zihinlerde bıraktığı şüpheler yerlerinde duruyor olsa bile, mevcut kampanyaların hızını kesmemesi açısından olumlu bir gelişme idi. Bu arada geçtiğimiz hafta Meclis’ten deprem vergisi diye adlandırılan ek vergi geçti. Tüm görsel ve basılı yayın organlarında detaylarını bulabilirsiniz. Ekonomiyi nasıl etkileyeceğini önümüzdeki günler gösterecek. Olumlu düşünmek istesem de, ekonomiye ters yönde etki edeceğini sanıyorum. Bazı sektörler inanılmaz derecede kötü durumda. Bilgi teknolojisi sektöründeki bazı bilinen firmaların da zor günler geçirdiği aşikar.

Özellikle bazı kurumların sorgulanmaya başlanması bir değişimin habercisi gibi gözüktü. Zamanın hızla ilerlediğini düşünürsek çabuk hareket etmek gerektiği ortada. Somut önerilerin bir an önce hayata geçirilmesi gerekli. Şirketlerde bu tür ortamlarda nasıl davranılacağını bilen ekipler oluşturulmalı. Ayrıca her mahallede bu tür örgütlenmelere gidilebilir. Herkesin konuştuğu “Kriz ortamında uygulanacak devlet planı” tartışılıyor. Acaba şirketlerimizin bu tür bir kriz ortamı için uygulayacağı plan var mıydı? (Bu sorunun Eylül ayı içerisinde size sorulduğunu düşünün.)

* * * * *

Bir tesadüf eseri, yine pazarlama kanallarının gücünün kullanıldığı ve “Blair Witch” ‘i de sinemalara getiren grubun gösterime aldığı “Wild Wild West - Vahşi Vahşi Batı” bu haftanın gündeminde.

“Men In Black” filminden anımsayacağımız, Barry Sonnefeld yönettiği filmin başrollerinde, Will Smith, Kevin Kline, Kenneth Branagh ve Salma Hayek yer alıyor. Smith’i “Men In Black” ve “Enemy of The State”, Hayek’i “From Dusk Till Dawn” ‘dan, üç defa Oscar’a aday gösterilen Branagh’ı “Hamlet” ‘teki Hamlet rolünden anımsayacaksınız. “A Fish Called Wanda” ile Kelvin Kline 1989’da En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar ödülünü almıştı.

Amerikan iç savaşı sırasında Başkan Grant’ı devirerek yerine geçmeyi planlayan Dr. Loveless’ın karşısına, ajan West ve Gordon çıkar. Vahşi Batı dekorları arasında o zamanın teknolojisini kullanarak geliştirilen teçhizatlarla eski çağın modern savaşı uygulamaya konur. Sinemanın diğer filmleri ile eğlenmeyi deneyen film pek çok konuda başarısız.

Vaktinize olduğu kadar, paranıza da yazık. Ne yapalım? Karşımıza böyle filmlerde çıkıyor. Hayal kırıklığı.

* * * * *

“Beş kurbağa bir tomruk üstünde oturmuş konuşuyorlarmış. Dört tanesi atlamaya karar vermiş. Tomruk üstünde kaç tanesi kalır? Cevap: Beş. Çünkü, karar vermekle yapmak arasında fark vardır.”

Mark L. Feldman ve Michael F. Spratt’ın “Bir tomruk’ta beş kurbağa” anektodundan alınmıştır.

M.Sinan Oymacı
TRIO Çözüm Evi Bilişim Hizmetleri A.Ş.
elektronik posta: sinanoym@triosh.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
6. Sayı önceki yazı 6. Sayı sonraki yazı
Geçmiş Zaman Olur ki Önceki Yazı Geçmiş Zaman Olur ki Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye