| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 11.01.2001 - netyorum.com / Sayı: 54

DÖRT NURİ İYEM INTERNET MÜZAYEDESİNDEYDİ...

Nuri İyem'in şimdiye kadar pek görülmemiş dört tablosu, 19 Aralık 2000 tarihine kadar süren bir internet müzayedesi için lebriz.com'daydı.

Tuval ve duralit üzerine yağlıboya dört Nuri İyem tablosu www.lebriz.com adresindeki "Özel Salon" sayfasında artırmaya sunuldu.

Dördü de özel koleksiyonda bulunan ve şimdiye kadar gün ışığına hiç çıkmamış tabloların üçü, 1975 ve 1997 yıllarında yapılmış birer Nuri İyem klasiği.

İyem'in "Süngerciler" adını verdiği 55X65 ölçeğindeki dördüncü tablo ise grubun en pahalısı ve 1951 tarihini taşıyor. 9 Aralık Cumartesi günü açılan ve tekliflerin "online" verildiği bu müzayede, 19 Aralık 2000, Salı günü saat 19:00'da sona erdi.

 

2001 YILBAŞI ARMAĞANI: "SANAT YATIRIMI"

Bu yılbaşı, kişiler ya da kurumlar arasında verilebilecek armağanların, ekonomik olması kadar, ekonomik dalgalanmalardan etkilenmeyecek türden olmasına da önem verildi. Bu bağlamda Türk ressamlarının eserlerinin, hem enflasyona en dirençli armağan, hem de alternatif yatırım olduğunu düşünen lebriz.com, Evin Sanat Galerisi ile işbirliği içinde bir online "Yılbaşı Müzayedesi" düzenledi.

"Eski ekonomi" dalgalanırken, "Yeni ekonomi", bir bütçe sorunu olduğu kadar, verenin ve alanın görgü, kültür ve eğitim düzeyini yansıtma yöntemi olan armağan seçimi konusuna da kolaylıklar getiriyor. Bunlardan birisi olan geleneksel sanat galericiliğini noktalayıp, internet üzerinden diğer sanat galerileri ve sanatçılar ile işbirliği içinde dünyaya açılan "lebriz.com", Türk sanatseverlerine "Yılbaşı Müzayedesi" olanağı sundu.

Evin Sanat Galerisi ile işbirliği içinde düzenlenen etkinlikten yararlanmak için, Türkiye'nin her yerinden, şimdilik ücretsiz üye olunabilen www.lebriz.com sitesine girip, Online Müzayede Salonu’ndaki "Yılbaşı Müzayedesi" 'ne katılmak ve beğenilen eserlere teklif vermek mümkündü.

Bu etkinlikte lebriz.com'un sunduğu diğer bir kolaylık da, Online Müzayede Salonu'ndan, sanatçı adına, kategoriye veya fiyat aralığına göre her bütçeye uygun resimler seçilerek, satın alınabildi.

Onar günlük iki bölüm şeklinde hazırlanan "Yılbaşı Müzayedesi"nde, 104 eser yeni sahiplerini buldu.
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
54. Sayı önceki yazı 54. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye