| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 08.02.2001 - netyorum.com / Sayı: 58

DİLŞAN BALKANCI - CANAN DAĞLIÖZ
RESİM SERGİSİ

Abdülkadir Günyaz'ın tanıtım yazısı ile;

"Ares Sanat Evi bu defa iki Balıkesir'li sanatçı sunuyor bizlere; gerçek bir sanat galerisi olmanın onuru ve özverisi ile... İki özgün sanat insanı: Dilşan Balkancı ve Canan Dağlıöz"

Dilşan Balkancı - Canan Dağlıöz
Resim Sergisi

1 Şubat - 20 Şubat 2001

ARES Sanat Evi

Gülizar Sok. Zümrüt Apt. No:29/3 Fenerbahçe/İstanbul

Galeri, Pazartesi dışında hergün 12:00-19:00 arası açıktır.


 

Dilşan Balkancı

1958 doğumlu Dilşan Balkancı, İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdikten sonra Balıkesir Güzel Sanatlar Galerisi Atölyesi'nde resim çalışmalarına başladı. Özdemir Yemenicioğlu ile sekiz yıl birlikte çalıştı. 16 karma sergiye katıldı, yedi kişisel sergi açtı.

Resmin öncesiyle sonrasıyla değil, yalnızca eylem anıyla ilgilendiğini söylüyor Dilşan Balkancı. "Herhangi bir düşünceyle sınırlanamayacak bu eylem anı, içimde asla yıkılmayacak olanı özgürlüğe kavuşturuyor. Atların bir suçu yok, duygularım renklerle yıkanırken onlar da koşmak zorunda kalıyor."

Çalışmalarını halen Devlet Galerisi ve kendi atölyesinde sürdüren Balkancı'nın yurtiçinde, İsviçre, Almanya ve Amerika'da özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

 

Canan Dağlıöz

1951 yılında Makedonya'da doğan Canan Dağlıöz, 1971'de Buca Eğitim Enstitüsü Fransızca Bölümü'nü bitirdi. 1992 yılından beri Özdemir Yemenicioğlu Atölyesi'nde resim çalışmaları yapmaktadır.

İstanbul, İzmir, Kütahya ve Balıkesir'de on kişisel sergi açan sanatçının 1997'de DKK 2. Resim Yarışması'nda, aynı yıl Tekel 9. Resim Yarışması'nda, 1998 Kadın Ressamlar Resim Yarışması'nda, Turgut Pura Resim Yarışması'nda, Adana Çimento Sanayi Resim Yarışması'nda yapıtları sergilenmeye değer görüldü. Aynı yıl Çanakkale 18 Mart Üniversitesi "Sanatta Hedef 2001" Resim Yarışması'nda birincilik ödülü aldı. 1999 Tekel Geleneksel 11. Resim Yarışması'nda ve aynı yıl Adana Çimento Sanayi Resim Yarışması'nda eserleri sergilendi.

Sanatçı, figüratif ve yarı soyut yapıtlarında antik Anadolu'daki yaşamın, aynı zamanda yok olan varlıkların izlerini aramıştır.


 


Yorum Ekle Yorumları Listele
58. Sayı önceki yazı 58. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye