| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 10.01.2002 - netyorum.com / Sayı: 99

WHY NUT

Neden “fındık” çünkü...

Bir zamanlar bir reklam vardı. "Bir avuç fındık, zihni açar, enerji verir, kalbe yararlıdır"... diye devam eden ve en sonunda da "aganigi-naganigi  diye biten.

İsimleri fındıktan geliyor. Gerçekten inanılmaz bir enerji yayıyorlar, gece boyu o enerjiyi alıp veriyorsunuz, çünkü bitip tükenmeyen bir performansları var. Zihni açıyor mu? bilmiyorum ama zorluyor. Dinlerken düşünüyorsunuz saatlere meydan okuyan bu müzik sevdasını yüreklerinin neresinde taşıyorlar, bu farklı elektriği nasıl yakalıyor dinleyiciye doğru nasıl böylesine akıyorlar, başarılarının sırrı nedir... diye.

Birlikte o kadar mutlular ve uyumlular ki bu sahneden taşıyor. Kalbe de iyi geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim çünkü seçtikleri parçalarla yüreğinize dokunuyorlar.

Why Nut, bundan 2.5 sene evvel kurulmuş beş kişilik bir grup. Burak, Taner, İlker, Burçin ve Kadir...

Ortak özellikleri müzikle kurgulanmış bir hayata adanmış hayaller. Grubu kurarken de şimdi de amaç bir arada en iyi şekilde çalmak olmuş.

Why Nut’ın bir büyüsü var, grup elemanlarının zaman zaman farklı rotalara yol almalarına rağmen kopamayıp geri dönüşü gibi bağlayıcı bir büyü. Ve bu büyü bir kaç saat sonra dinleyiciyi de içine alıyor. Bir kere dinledikten sonra vazgeçemiyorsunuz. Bu durumun farkında olan grup elemanları rutin bir grup olmamak adına düzenli aralıklarda çalışarak her seferinde repertuarlarına yeni parçalar ekliyorlar.

Size yakınlar, sizden biri gibiler aranızda duvarlar yok. Rahatlıkla birebir iletişim kurabiliyorsunuz, içinizdeler, elinizi uzatsanız tutacaksınız, sıcak sımsıcak bir alışveriş söz konusu. Sizinle birlikte eğleniyor, sizinle birlikte hüzünleniyorlar...

Bu zamana kadar Beyoğlu’nda pek çok barda sahne almış olan Why Nut, şimdilerde her Cuma-Cumartesi 23.30’dan neredeyse günün ilk ışıklarına kadar Life Roof’ta dinleyicileriyle buluşuyor. Vazgeçememekten korkmuyorsanız, why not “Why nut?” dinlemiyorsunuz?

Ayrıntılı bilgi ve gelişmelerden haber almak için yazışma adresimiz: whynut69@hotmail 
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
99. Sayı önceki yazı 99. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye