| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 01.05.2003 - netyorum.com / Sayı: 131

"SENİ SEVİYORUM SİNEMA" - LEYLA ÖZALP

Leyla Özalp’in

“SENİ SEVİYORUM SİNEMA”

‘Film Çekim Öyküleri’ kitabı çıktı...!

Remzi Kitabevi tarafından yayınlanarak piyasaya çıkan, Leyla Özalp’in kamera arkasında yaşanan gerçek öyküleri anlattığı anı kitabı “SENİ SEVİYORUM SİNEMA” 21 Nisan’da Babylon’da Atıf Yılmaz, Zeki Ökten, Ali Özgentürk, Başar Sabuncu, Müjde Ar, Genco Erkal, Güler Ökten ve Başak Köklükaya gibi Türk sinemasının değerli oyuncu ve yönetmenlerinin de katıldığı bir gece ile tanıtıldı.

Kitapta yer alan fotoğrafların sergisi Soda’da...

22 Nisan 2003’de açılan ve kitabın içerisinde yer alan 150’den fazla fotoğraftan seçilerek Ddf (Dream Design Factory)’nin hazırladığı “Seni Seviyorum Sinema Fotoğraf Sergisi” Tepebaşı’nda bulunan “Soda” adlı lokalde 4 Mayıs 2003 tarihine kadar izleyicilere açık olacak.

Hemen hemen tüm film çekimlerinde son kareden sonra ‘stop’ sesi duyulduğunda iki öykü tamamlanır... Negatife kaydedilen ‘filmin öyküsü’ beyaz perdede bizlerle buluşur.

Zihinlere kaydedilen ‘yaratıcıların öyküsü’ ise genellikle ekibin anılarında sinema tarihinin ‘çekilmemiş filmleri’ olarak kalır. Oysa bu ikinci filmler, kamera arkasının renkli dünyalarıyla birlikte Türk Sineması’na büyük katkısı olacak bin bir deneyimi de saklar.


Atıf Yılmaz - Leyla Özalp Asiye Nasıl Kurtulur

Anılarındaki ‘ikinci filmleri’ sinema tarihine armağan eden Leyla Özalp, yönetmen yardımcısı, yapım yönetmeni ve yapımcı olarak çalıştığı otuza yakın filmin kamera arkasındaki gerçek öyküleri ‘bin bir sinema masalı’ tadında anlatıyor.

Bu kitapta, Atıf Yılmaz, Yusuf Kurçenli, Ali Özgentürk, Türkan Şoray, Zeki Ökten, Erden Kıral, Başar Sabuncu, Ferzan Özpetek, Sinan Çetin gibi film yönetmenleri ve Necla Nazır, Müjde Ar, Gülriz Sururi, Hale Soygazi, Hümeyra, Meltem Cumbul, Genco Erkal, Tarık Akan, Ali Poyrazoğlu, Erol Keskin, Halil Ergün, Şener Şen, Aytaç Arman, Müjdat Gezen, Kemal Sunal, Metin Akpınar gibi pek çok sanatçının çekilmemiş öykülerini bulacaksınız.

Anlattığı ilginç öykülere ek olarak Leyla Özalp’in arşivinde özenle sakladığı, hiçbir yerde yayınlanmamış set fotoğrafları ve filmlerin afişleri, bu kitaba sinema tarihimizin seçkin yapıtları arasında özel bir yer kazandırıyor.

SODA:
Meşrutiyet Cad. No: 151. (Tepebaşı Tüyap karşısı)
İstanbul
Tel: 0212 251 61 26


Türkan Şoray-Leyla Özalp Hazal Seti

İmza günü:

2 MAYIS 2003
CUMA
17.00-19.00

KAHVEDAN'DA
Akarsu Cad. No: 50 Cihangir/İstanbul
Tel: (0212) 292 40 30


Yorum Ekle Yorumları Listele
131. Sayı önceki yazı 131. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye