| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 22.05.2003 - netyorum.com / Sayı: 134

İTKİB MÜZAYEDE İŞLETMELERİ


İTKİB MÜZAYEDE İŞLETMELERİ A.Ş. EL HALILARI MÜZAYEDELERİ İLE KAPILARINI AÇIYOR...

İTKİB Müzayede İşletmeleri A.Ş.'nin web sitesi devreye girmiştir. İlk halı ve kilim müzayedesi 29 Mayıs 2003 günü saat 14:00'de yapılacaktır. Ürün ekspertiz ve kayıtları devam etmektedir.

İTKİB (İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri) tarafından kurulan ve ana faaliyet sahası “Müzayede Organizasyonları” olan şirketin elde edeceği kâr ve katma değerler tamamen sanatsal ve kültürel faaliyetlere destek olmak üzere kullanılacak ve Türk kültür-sanatının gelişmesi için katkıda bulunulacaktır.

İTKİB Müzayede İşletmeleri A.Ş. “antika ve kullanılmış eşya ticareti ile ilgili ulusal ve uluslararası müzayedeler düzenlemek ve gerçekleştirmek” üzere faaliyetlerine başladı. Bu amaç dahilinde, Türk tekstil ve halı sektörünün kültürel tarihi yeniden gün ışığına çıkartılması, Türk tekstil sektörüne yeni bir ivme sağlanması, Türkiye ihracatının artması için gerekli alt yapının kurulması, hem tekstil sektörüne, hem de kültür-sanat dünyasına katkı sağlanması yönünde çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Halı Müzayedeleri
Müzayede İşletmeleri özellikle uzun yıllardan beri tüketicilerde atıl olarak duran ve ekonomik değerini yitirmeyen kullanılmış el halılarının yeniden ticari hayata kazandırılması ve önemli bir ihracat girdisi sağlaması için müzayedeler düzenleyerek, halkın aldatılma riski olmadan atıl el halılarını azami fiyatlarla satarak hem bir gelir elde etmesini, hem de ihracata ürün girdisini sağlayacaktır.

Ayrıca, uluslararası müzayede organizasyonları ile doğu ile batı arasında bir köprü görevi görerek, Kafkaslar, Orta-Asya Cumhuriyetleri, Azerbeycan gibi el halısı üretimi olan ülkelerin kullanılmış halıları dünya ve Türk pazarlarına sunulmasına ve ülkemize kazandıracağı hizmet dövizi yanında, Türkiye’nin el halısında dünya’da en önemli operasyon merkezi olmasına katkı sağlayacaktır.

Eski Eser, Antika ve Sanat Müzayedeleri
Düzenlenecek sanat eserleri, eski eserler ve antika müzayedeleri ile Türk ve Dünya koleksiyoncularına önemli bir hizmet verilecek, bu sayede direk döviz girdisi yanında müzayedelere katılan alım gücü yüksek koleksiyoncuların ağırlanması Türk turizmine de çok önemli bir katkıda bulunulacaktır.

Ülkemizde yeterince ön plana çıkmayan ancak çok önemli bir Kültür ve Sanat birikimimiz olan “eski tekstil ürünleri müzayedeleri” dünyada önemli bir üretim üssü olan Türk tekstil sektörünün kültürel tarihinin ortaya konması ve genç tekstil sanatçılarına ilham vermesine çok önemli bir destek sunacaktır.

Sanat ve kültür faaliyetleri
İTKİB Müzayede İşletmeleri Türk sanat ve kültür eserlerinin evrensel boyutta tanıtımı için resital, sergi, konferans ve gösteri gibi faaliyetler düzenleyerek uluslararası boyutlarda sanatseverleri bir araya getirecek ve Türk sanatının gelişmesine önemli bir katkı sağlayacaktır.

Müzayede Salonu
Müzayedeler, Sultanahmet, Çemberlitaş ve Kapalıçarşı üçgeninin merkezinde yer alan tarihi Basın Müzesi’nde 15 güne bir gerçekleştirilecektir. (kroki için tıklayın)Adres:

Basın Müzesi Binası
Divan Yolu Caddesi No.84
Çemberlitaş - İstanbul

Telefon: (212) 519 89 20 PBX
Faks: (212) 519 89 23

Ana sayfa: www.muzayedeisletmeleri.org
Satış şartları: www.muzayedeisletmeleri.org/muzayede/satis_sartlari_canli.asp
Müzayedeye katılım şartları: www.muzayedeisletmeleri.org/muzayede/alim_sartlari_canli.asp
Ürünler: www.muzayedeisletmeleri.org/muzayede/canlimuzayede.asp

E-POSTA

Genel Bilgi: info@muzayedeisletmeleri.org
Müşteri Hizmetleri: servis@muzayedeisletmeleri.org
Mali İşler: muhasebe@muzayedeisletmeleri.org
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
134. Sayı önceki yazı 134. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye