| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 26.06.2003 - netyorum.com / Sayı: 138

SERGİ - FERİDE BİNİCİOĞLU, AHMET ÖZEL

Ataköy Turizm Tesisleri ve Tic. A.Ş.
Sahil Yolu 34710 Galleri - Ataköy - İstanbul
Tel: 0212 559 45 40 - 41
Faks: 0212 559 95 60
e-posta: galleria@galleria-atakoy.com.tr

20 Haziran - 10 Temmuz 2003

FERİDE BiNiCİOĞLU VE AHMET ÖZEL SERGİSİ GALLERl-A'DA AÇILIYOR

Yeni bir sanat galerisi Galleri-A, 20 Haziran'da İstanbullu sanat severlerle buluşuyor. Bakırköy, Galleria mekanlarında yeni çağdaş düzenlemesiyle dikkati çeken sanat galerisinin açılış sergisinde, Türk resminde soyut çalışmalarıyla tanınan Feride Binicioğlu ve Ahmet Özel son dönem çalışmaları yeralıyor. Sergi, 20 Haziran -10 Temmuz tarihleri arasında. Fende Binicioğlu'nun "Kaos" kavramını ele aldığı yağlıboya tuval çalışmalarıyla sergide yeralırken, Ahmet Özel, son dönem yoğunlaştığı ve "Evrenin Oluşumu" ve "İlkler" temasını öne çıkaran tuval ve kolaj çalışmalarını sergiliyor.

FERİDE BİNİCİOĞLU

1963 yılırıda Adana'da doğdu. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Y. Resim Bölümü'nden (Adnan Çöker Alölyesi) mezun oldu. Bir dönem İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. İkisi Japonya'da olmak üzere 5 kişisel sergi açtı, Japonya'nın Toyama şehrinde düzenlenen ART-EX-TOYAMA sergilerine çağrılı sanatçı olarak 3 kez katıldı. Türkiye ve Japonya'da birçok karma ve grup sergilerine katılan, 3 ödülün sahibi olan sanatçının eserleri başta İstanbul Resim Heykel Müzesi'nde olmak üzere Türkiye ve Japonya'daki özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Çalışmalarını Yalova'daki atölyesinde sürdürmektedir.

AHMET ÖZEL

1960 yılında Çanakkale, Biga'da doğdu. 1976'da Kabataş Erkek Lisesini bitirdi aynı yıl Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü'ne girdi. 1982'de İslanbul Güzel Sanatlar Akademisı Yüksek Resim Bölümü'nden rnezun oldu.1987 İttalyan Sanat Bursu ile bir yıl sure ile Roma ve Floransa'da sanat araştırmaları yaptı, resim restorasyonu ve ekspertiz konusunda eğitim gördü. 1995 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde doktora çalışmasını tamamladı. Çağrılı olarak Baku (Azerbeycan), Toyama (Japonya) uluslar arası sergilere katıldı. Yedisi yurtdışında olmak üzere 18 kişisel sergi açtı ve yurtiçi ve yurtdışında birçok karma ve grup sergilerine katıldı. Eserleri Akbank, Garanti Bankası gibi kurum koleksiyonlarının yanısıra, Moskova Çağdaş Sanatlar Müzesi'nde, Tonami Belediye koleksiyonunda (Japonya) ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı (Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İtalya, Almanya ve Japonya) özel koleksiyonlarında yeralmaktadır. Çalışmalarını Kadıköy, Selamiçeçme'deki özel atölyesinde sürdürmektedir.
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
138. Sayı önceki yazı 138. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye