| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 10.07.2003 - netyorum.com / Sayı: 139

10. ULUSLARARASI İSTANBUL CAZ FESTİVALİ AÇILIŞ GECESİ

10. ULUSLARARASI İSTANBUL CAZ FESTİVALİ
YILDIZ SARAYI HASBAHÇE'DEKİ MUHTEŞEM AÇILIŞ GECESİ İLE SPONSORLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından bu sene onuncu kez düzenlenen, başladığından beri İstanbullu müzik severleri dünyaca ünlü müzisyenlerle buluşturma imkanı sağlayan Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 1 Temmuz 2003 gecesi Yıldız Sarayı Hasbahçe'de gerçekleşen Açılış Töreni ile başladı.

Açılış Töreni'nde bu yıl altıncı kez Uluslararası İstanbul Caz Festivali Sponsorluğu'nu üstlenen Garanti Bankası'nın yanı sıra; Festival'e en yüksek katkıda bulunan gösteri sponsorları Arçelik, Emirates, Fuji Film Türkiye-Radio Oxi-gen FM 95.9 ve Matraş'a teşekkür plaketleri sunuldu.

Ayrıca 2003 yılı boyunca İstanbul Festivalleri'ne destek veren Basın Sponsorları Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet, Radikal, Sabah ve Vatan gazeteleri ile TV Sponsorları; Cnbc-e, CNN Türk, Moviemax, NTV, TRT ve TV8'e; Dergi Sponsorları Andante, Altyazı, Bir Numara Yayıncılık, DBR Dergi Yayıncılık, Jazz, Time Out İstanbul, ZIP İstanbul'a birer teşekkür plaketi takdim edildi.

İstanbul Festivalleri'nin İnternet Servis Sponsoru Superonline; Dijital Platform Sponsoru DIGITURK, Sinema Yayın Sponsoru FİDA Film, Medya Takip Sponsoru Bileşim Medya'nın yanısıra; Servis Sponsorları Fujifilm, Kampüs Medya, Kültür A.Ş. ve Wall Şehir Dizayn da törende 2003 İstanbul Festivalleri'ne desteklerinden ötürü teşekkür plaketlerini aldılar.

Tören sonrasında Türkiyeli usta müzisyenlerden oluşan 12 kişilik kadrosu ile Brass Latin ve ardından Anthony Bennett önderliğinde, hepsi doğma büyüme New Orleans'lı müzisyenler tarafından kurulan The Original Royal Players Brass Band, Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin açılış gecesi konuklarına küçük bir konser sundu.

10. Uluslararası İstanbul Caz Festivali,'nde etkinlikler, 4 Temmuz Cuma günü saat 18.00'de İstiklal Caddesi turunu yapacak olan The Original Royal Players Brass Band'in sunduğu geleneksel sokak konseri ile başlayacak. The Original Royal Players Brass Band, gelenekleri koruyan bir grup olmakla övünüyor. Cenazelerden düğünlere, panayırlardan festivallere pek çok değişik ortamda sahneye çıkmış olan grup, İstanbul'a New Orleans'ın kıpır kıpır havasını taşıyacak.

20 Temmuz Pazar gününe kadar sürecek olan 10. Uluslararası İstanbul Caz Festivali bu yıl da cazın yanı sıra, caz ve modern müzik etkileşimli türleri de programına dahil ediyor. 10. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde, Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi, CRR Konser Salonu, Esma Sultan Yalısı, Parkorman, Nardis ve Kemer Golf and Country Club'ın yanı sıra, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Barış Manço Gemisi etkinliklere ev sahipliği yapacak. Ayazağa'da inşa edilen ve yapımına son üç yıldır ara verilen İstanbul Kültür ve Kongre Merkezi'nin yer aldığı ormanlık arazide gerçekleştirilecek "Caz Pazarı" etkinliği ise müziği ve şenlik ortamını yepyeni bir mekanda izleyiciyle buluşturacak.

Bu yıl ilk kez EMIRATES sponsorluğunda düzenlenen Genç Caz Konserleri'yle genç amatör müzisyenlere programda yer alma fırsatı veren Festival, öğle ve akşamüzeri saatlerinde İstanbul'un çeşitli semtlerindeki kafelerde de cazın keyfini yaşatacak.

Cazın yaşayan en önemli sanatçılarını bir araya getiren büyük projeleri, klasik ve çağdaş cazın en başarılı örneklerini, Latin müziğinin yıldızlarını, caz, elektronik ve modern müzik etkileşimli türleri ve dünya müziğinin en hareketli gruplarını "caz"ın sınırsızlığı ve özgürlüğüyle kucaklayan festival, hareketli kulüp geceleri ve ücretsiz sokak gösterileriyle tüm İstanbul'u "caz rengine" boyayacak.


Yorum Ekle Yorumları Listele
139. Sayı önceki yazı 139. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye