| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 24.07.2003 - netyorum.com / Sayı: 140

ANGEL ORTIZ TÜRKİYE'DE

Dünyanın en iyi salsa dansçılarından ve eğitmenlerinden biri olan Angel Ortiz, workshoplar vermek ve gösteri yapmak üzere, SalsaTR organizasyonu tarafından ülkemize getiriliyor. 1 Ağustos 2003, Taksim, Shaman World Music Club ve 3 Ağustos 2003, Bodrum, Escargot Beach Club'da workshoplar düzenlenecektir. Angel Ortiz'in dans yaşamı New York'da geçmiş, ve kendisi günümüzde genel olarak "salsa" olarak bilinen ve en popüler latin dansı olan NYStyle ON2 Salsa'nın öncülerinden kabul edilmektedir. Angel Ortiz, kendi dans hayatını konu alan bir projenin çekimlerini de ülkemizde yapmak üzere, New york’lu ünlü fotoğrafçı, Lisa Linhardt ile birlikte gelmektedir. Workshoplara rezervasyon www.salsatr.com adresinde yapılmaktadır.

Angel Ortiz

Dünyanın en prestijli salsa organizasyonu olan, "World Salsa Congress" de beş yıl eğitmenlik yapmıştır.
Dünyanın en iyi salsa dans grubu olarak kabul edilen, "Eddie Torres Dance Company" de altı yıl baş dansçı olarak çalışmıştır.
Dünya salsa federasyonunda "Director of Global Expansion" (küresel genişleme direktörü) görevini sürdürmektedir.
Ülkemizde de gösterilen iki Holywood filminde dansçı olarak rol almıştır. Carlitos Way (Al Pacino) ve Center Stage (Columbia Pictures released in yr 2000).
Dünyanın en ünlü latin müzisyenlerinin video kliplerinde dansçı olarak rol almıştır. Tito Puente 100th Album 1992 World Salsa Congress 1997 Bacardi Salsa Congress 1998 "International Mambo Team" Pontin's (Club Cubana) videos of 1999, 2000, 2001 "Caliente" T.V. Program Tito Nieves ( I Like it Like That) Orquesta De La Luz Rey Ruiz, Music Video.
Efsane Latin müzisyen Tito Puente ile turnelere katılmıştır.
ABD'de ve Avrupa'da bir çok TV programına konuk olmuştur.
Madison Square Garden, Apollo Theater ve Boadway'in bir çok ünlü mekanında sahne almıştır.
New York'un bir çok ünlü gece klübünde sahne almıştır. Copacabana S.O.B's (Sounds of Brazil), Club Broadway, Latin Quarter, Broadway 2, SideStreet, Tatou, Rockefeller Center's Rainbow Room.
Salsa öğretici videolar çekmiş, kitaplar yazmıştır.
Eddie Torres Dance Company'den başka bir çok ünlü dans grubunda çalışmıştır, David Melendez Dance Compan (NYC) RazzMTazz Dance Company (NYC) Santo Rico Dance Company (1997 Guest Appearance) Robin Lobe Dance Company (NYC) Nydia Ocasio Dance Company (NYC)

Şimdi de Türk dansçılara workshop vermek üzere ülkemizi ziyaret edecek olan Angel Ortiz'in dersleri, başlangıç, orta, ileri ve eğitmenelere özel uzman seviyesinde olacaktır. Angel Ortiz gibi büyük bir dansçının ve eğitmenin ülkemizi ziyareti ve ders verecek olması, Türkiye'de yapılan salsa dansının gelişmesi açısından bir kilometre taşıdır.

Angel Ortiz hakkında detaylı bilgi için: www.angelortiz.com
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
140. Sayı önceki yazı 140. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye