| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 02.10.2003 - netyorum.com / Sayı: 145

BOĞAZİÇİ CAM ŞENLİĞİ

ÖNEMLİ CAM SANATÇILARI VE USTALARI BOĞAZİÇİ CAM ŞENLİĞİ’NDE BULUŞACAK

İnsan eliyle işlenen en eski ve büyüleyici malzemelerinden biri olan cam, Üsküdar Rotary Kulübü’nün 11 Ekim 2003 tarihinde düzenleyeceği Boğaziçi Cam Şenliği ile yeniden can bulacak. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bu uluslararası şenlik, farklı ülkelerden önemli cam sanatçılarını ve ustalarını Beykoz Öğümce’deki Cam Ocağı’nda buluşturacak.

Cama olan ilgiyi arttırmak, stüdyo camcılığının gelişimine katkıda bulunmak ve hem geleneksel, hem de çağdaş cam sanatından örnekler vererek Beykoz’un turistik bir değer haline gelmesine öncülük etmek amacıyla düzenlenen Boğaziçi Cam Şenliği, cam dostlarına görsel bir şölen sunacak.

11 Ekim 2003 tarihinde 08:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Boğaziçi Cam Şenliği’ne, Danimarka, Almanya, Polonya, İtalya, Beyaz Rusya, Portekiz, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’den, önemli cam sanatçıları ve ustaları(Glassmasters) katılacak. Doluca ve Becks’in de katkıda bulunduğu bu özel şenliğin konukları, iki saatlik bir zaman dilimi içinde yılların birikimini ve hünerlerini sergileyerek adeta birbiriyle yarışırken, izleyenler de her ustanın cama kendi üslubuyla şekil verdiği sıra dışı bir maratona tanıklık edecekler. Cama ve cam yapımına ilgi duyan herkese açık olacak bu renkli maraton, gösterilerin yapılacağı Cam Ocağı’nın sıcak cam bölümünde izlenebilecek.

Türkiye’de cama ilgi duyan kesimi farklı etkinliklerle ve dünyaca ünlü cam sanatçılarının verdiği eğitim programlarıyla bir araya getiren ve deneyimli ustalarla el yapımı cam üreten Cam Ocağı, bu şenlikle birlikte farklı bir zenginliğe sahne olacak. Boğaziçi Cam Şenliği’ne katılacak sanatçı ve ustalar bir yandan kendi hünerlerini sergilerken, bir yandan da farklı tarzlarla üretim yapan meslektaşlarını izleme imkanı bulacaklar ve şenlik aynı zamanda cam ustaları arasında keyifli bir alışveriş ortamı yaratacak. Farklı tarzların iç içe geçtiği bu şenlik belki de bu tarzların birbiriyle kaynaştığı yeni tasarımların geliştirilmesi için eşsiz bir fırsat olacak.

11 Ekim 2003 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Boğaziçi Cam Şenliği ile ilgili bilgilere Cam Ocağı’nın 0216 4333693 numaralı telefonundan veya www.camocagi.org  adresinden ulaşılabilir.


Yorum Ekle Yorumları Listele
145. Sayı önceki yazı 145. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye