| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 12.02.2004 - netyorum.com / Sayı: 153

ARKIMEET'İN ÜÇÜNCÜ KONUĞU MASSIMILIANO FUKSAS

17 Şubat 2004

HARBİYE ASKERİ MÜZE

Massimiliano Fuksas 17 Şubat 2004 Salı günü saat 19:00'da Harbiye Askeri Müze'de ARKIMEET Konferans serisinin konuğu oluyor.

Arkitera Mimarlık Merkezi ve özel sektörün işbirliği ile organize edilen ARKIMEET konferansları, Türkiye'deki mimarlık ve tasarım dünyasının ihtiyaç duyduğu uluslararası tartışma platformunu İstanbul'a taşıması ile önemli bir misyonu üstlendi. Bu tartışma ortamı ülkemiz mimarisine katkıda bulunmasının yanısıra, Türkiye'yi uluslararası mimarlık gündeminine taşıması ile oldukça önemli bir görevi de aynı anda yerine getiriyor.

ARKIMEET, dünyaca ünlü mimarları İstanbul'da buluşturmaya Philips Armatür sponsorluğunda Coop Himmelb(l)au'nun kurucu ortaklarından Wolf Prix ile Mart 2003'de başlamıştı. İkinci toplantının konuğu Mitterand'ın mimarı olarak anılan Fransız Mimar Dominique Perrault oldu.

Bugüne kadar pek çok alanda mimarlık kültürünü destekleyen Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin yeni yayını Betonart, Massimiliano Fuksas konferansının ana sponsorluğunu üstleniyor.

7. Venedik Mimarlık Bienali'nin küratörü Massimiliano Fuksas yenilikçi çalışmalarını Roma ve Paris'de sürdürüyor. Önemli projeleri arasında Salzburg Europark, Roma'da Yeni İtalyan Uzay Merkezi ve İtalya Kongre Merkezi bulunuyor.

Katılımın ücretsiz olacağı konferansta ziyaretçilerin salona hızlı bir şekilde girebilmeleri için başvurularını internet üzerinden yaparak kayıt olması tavsiye ediliyor; online kayıt yapamayanlar konferans salonunun girişinde kayıt yaptırabilecekler. ARKIMEET toplantılarının internetteki başvuru adresi: http://www.arkimeet.com

Bilgi için:

Arkitera Mimarlık Merkezi

A: Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok No:8
Dalyan - Istanbul - Turkey
T: +90 216 355 0722
F: +90 216 386 9430
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
153. Sayı önceki yazı 153. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye