| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 12.02.2004 - netyorum.com / Sayı: 153

24. DÖNEM TÜRSAK VAKFI SİNEMA SEMİNERLERİ

24. DÖNEM TÜRSAK VAKFI
SİNEMA SEMİNERLERİ
BAŞLIYOR

07 Şubat 2004 - 24 Nisan 2004

TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür) Vakfı, kuruluş ilkelerinden biri olan "eğitime ve araştırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmek" hedefiyle 1995 yılının Ekim ayında ilk kez hayata geçirdiği ve beklenenin üzerinde bir ilgi görerek gelenekselleşen "Türsak Vakfı Sinema Seminerleri"ni, 07 Şubat 2004 - 24 Nisan 2004 tarihleri arasında 24. kez düzenliyor.

Sinema kültürünün geliştirilmesini hedefleyen sinema seminerleri, katılanlara temel ve teknik kuramsal bilgiler vermenin yanı sıra bilinçli bir sinema izleyicisi yaratmayı hedeflediğinden, katılımcılara herhangi bir şart getirilmeden, tüm amatör ve profesyonel sinema meraklılarına açık olarak yapılmaktadır.

12 hafta süreyle 17 seminer dersini kapsayan ve Cumartesi günleri saat 11.00 - 15.30 arasında yapılacak olan seminerlerin kayıtları başlamış olup, kayıtlar 50 kişilik kontenjanın dolması ile tamamlanacaktır.

Dünya Sinema Tarihi; Türk Sinema Tarihi; Aydınlatma Tekniği ve Işık Bilgisi; Video ve Sinema Kameraları, Ses Kayıt Teknikleri ve Seslendirme Yöntemleri, Sinemada Oyunculuk, Film Yönetiminin Temelleri, Sinemada Kurgu İlkeleri, Sanat Yönetimi, Senaryo Yazım Aşamaları ve Teknikleri, Film Yapım Süreci, Film Eleştirmenliği, Sinema Kuramları; Film Çözümlemesi ve Animasyon Teknikleri başlıkları altında düzenlenen seminerler, konularında uzman akademisyenler ile sinema sektörünün deneyimli ve saygın isimleri tarafından verilmektedir.

Sevin Okyay, Rekin Teksoy, Mehmet Açar, Burçak Evren, Uğur İçbak, Tevfik Başer, Doğan Sarıgüzel, Sinan Toğrul, Alper Maral, Ziya Öztan, M. Ziya Ülkenciler, Gülsen Tuncer, Mehmet Kurtuluş, Mustafa Preşova, Muzaffer Hiçdurmaz bu yıl ki seminer hocaları olarak derslere katılacaklardır. Kuramsal olarak işlenen Dünya ve Türk Sinema Tarihi, Film Eleştirmenliği, Film Çözümlemesi gibi derslerin yanı sıra Sinemada Kurgu İlkeleri, Sinemada Oyunculuk, Aydınlatma ve Işık Bilgisi gibi dersler ise öğrencilere uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Sinemaseverler Seminerlerle ilgi ayrıntılı bilgiyi, aşağıdaki adres ve telefonlardan Seminer Sorumlusu Şermin Mutlu'dan alabilirler.

Gazeteci Erol Dernek Sok.
No:11/2 Hanif Han Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0212 244 52 51 - 251 67 70 - 251 84 81
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
153. Sayı önceki yazı 153. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye