| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 16.03.2004 - netyorum.com / Sayı: 155

ARKIMEET'LERDE HOLLANDA RÜZGARI

UN Studio'nun kurucu ortaklarından Ben Van Berkel 27 Nisan 2004 Salı günü saat 19:00'da Harbiye Askeri Müze'de ARKIMEET Konferans serisinin dördüncü konuğu oluyor.

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2003 yılında organize edilmeye başlanan ARKIMEET konferansları serisi Türkiye ve uluslararası mimarlık gündeminde yerini sağlamlaştırırken Çağdaş Hollanda Mimarlığı'na evsahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Arkitera Mimarlık Merkezi ve özel sektörün işbirliği ile organize edilen, ARKIMEET konferansları, Türkiye'deki mimarlık ve tasarım dünyasının ihtiyaç duyduğu uluslararası tartışma platformunu İstanbul'a taşıması ile önemli bir misyonu üstlendi. Bu tartışma ortamı ülkemiz mimarisine katkıda bulunmasının yanısıra, Türkiye'yi uluslararası mimarlık gündeminine taşıması ile oldukça önemli bir görevi de aynı anda yerine getiriyor.

ARKIMEET 2003 yılında prestijli, uluslararası bir çok mimarlık ödülünün sahibi mimarların mimarlıkla ilgili düşüncelerini binlerce mimar, akademisyen ve öğrenciyle paylaşmasını sağladı. Dünyaca ünlü mimarların İstanbul'la buluşması Coop Himmelb(l)au'nun kurucu ortaklarından Wolf Prix ile başladı. Bu ilk buluşmayı Dominique Perrault ve Massimiliano Fuksas'ın konferansları izledi.

ARKIMEET toplantıları 2004 yılında da, tüm Türkiye'deki mimarlık çevresinde büyük ses getireceği öngörülen bir konferans serisine evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2004 konferanslarını birbirine bağlayan ortak tema, güncel modern mimarlığın odak noktası olarak kabul edilen "Çağdaş Hollanda Mimarlığı" olarak belirlendi.

Bu çerçevede, günümüz Hollanda mimarlığını en iyi şekilde temsil ettiğine inanılan ve tüm dünyada ilgi ile izlenen UN Studio, West 8, Neutelings Riedijk ve Mecanoo mimarlık ofislerinin kurucu mimarları ARKIMEET 2004 kapsamında İstanbul'da konferans vermek üzere davet edildi.

ARKIMEET 2004 Programı:

27 Nisan 2004 UN Studio Ben van Berkel Harbiye Askeri Müzesi 19:00
22 Mart 2004 West 8 Adriaan Geuze İTÜ Maçka G Anfisi 19:00
6 Nisan 2004 Neutelings Riedijk W.Jan Neutelings Harbiye Askeri Müzesi 19:00
13 Nisan 2004 Mecanoo Francine Houben Harbiye Askeri Müzesi 19:00

Katılımın ücretsiz olacağı konferansta ziyaretçilerin salona hızlı bir şekilde girebilmeleri için başvurularını internet üzerinden yaparak önceden kayıt olması tavsiye ediliyor; online kayıt yapamayanlar konferans salonunun girişinde kayıt yaptırabilecekler. ARKIMEET toplantılarının internetteki başvuru adresi: http://www.arkimeet.com . Bu adresten ARKIMEET toplantıları hakkında kapsamlı bilgiye ve 2004 yılı boyunca yapılacak diğer toplantıların programına ulaşmak da mümkün.

Arkitera Mimarlık Merkezi:

Arkitera Mimarlık Merkezi, mimarlığın Türkiye'de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi ve mimari kalitenin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesi için çalışmalarını sürdüren bağımsız bir mimarlık merkezidir. Merkez, hiç bir büyük gruba bağlı değildir ve özgün bir STK özelliği göstermektedir.

Arkitera Mimarlık Merkezi, Haziran - Ekim 2000 arasında sürdürülen hazırlık çalışmalarının ardından, 9 Ekim 2000'de ilk yayını olan Arkitera.com ile faaliyetlerine başlamıştır. Arkitera.com'u diğer yayınlar ve etkinlikler izlemiştir. Merkez, kurulduğu günden bugüne kadar çeşitli çalışmalara destek vermiş, mimarlık dünyası için düzenlenen etkinliklerde sektördeki firma, kurum ve üniversiteler ile işbirliği yapmış, fiziksel çevre ve kent sorunları ile ilgili konularda bir buluşma platformu görevi üstlenmiştir. www.arkitera.net 
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
155. Sayı önceki yazı 155. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye