| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 22.10.2004 - netyorum.com / Sayı: 159

GENÇ KALEMLER MAKALE YARIŞMASI


"GENÇ KALEMLER MAKALE YARIŞMASI"
SUYUN İKİ YAKASINI BİRARAYA GETİRİYOR…

"KÜRESELLEŞEN DÜNYADA TÜRK YUNAN DOSTLUĞU " TEMALI MAKALE YARIŞMASI İÇİN, PROJELERİN EN GEÇ 17 KASIM 2004 TARİHİNE KADAR BULUNDUKLARI ÜLKEDEKİ KURULUŞA TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

TÜRSAK Vakfı, Türkiye ve Yunanistan'daki genç medya çalışanlarını ve her iki ülkede İletişim ve Sosyal Bilimler fakültelerinde okuyan üniversite öğrencilerini "Genç Kalemler Makale Yarışması"nda biraraya getiriyor…

"Genç Kalemler Makale Yarışması", Avrupa Komisyonu'nun "Türk-Yunan Sivil Diyaloğu" programı kapsamında, TÜRSAK Vakfı'nın projelendirdiği "Suyun İki Yakasındaki Barış Kalemleri" sempozyumu ile birlikte gerçekleştirilmektedir.

Yunanistan'ın saygın Sivil Toplum Örgütü Nicos Poulantzas Institute (Nicos Poulantzas Enstitüsü) ile birlikte gerçekleştirilecek olan projenin "Genç Kalemler Yarışması"
1 Ekim 2004'de başlıyor…

Yarışma, Türkiye ve Yunanistan'da, medyada çalışan gençlere ve her iki ülkedeki üniversitelerin "sosyal bilimler" ve medya dalında eğitim veren yüksek okul veya fakültelerinde okuyan öğrencilere açık. Seçici kurulunu, Mehmet Ali Birand, Sofianos Hrysostomidis, Valia Kaimaki, Zeynep Oral, Pavlos Tsimas, Mehmet Y. Yılmaz'ın oluşturduğu "Küreselleşen Dünyada Türk Yunan Dostluğu " temalı makale yarışması için, projelerin en geç 17 Kasım 2004 tarihine kadar bulundukları ülkedeki kuruluşa teslim edilmesi gerekmektedir.

13 Aralık 2004 tarihinde sonuçların kamuoyuna açıklanmasının ardından, ödüller sahiplerine, İstanbul'da, 17 Aralık Cumartesi günü , 7. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması'nın "Ödül Töreni" akşamında, verilecek…

Yarışmaya gönderilen makalelerin ilk değerlendirilmeleri, "ulusal ön jüriler" tarafından yapılacak ve her iki ülke ön jürileri 10'ar makale seçecektir. Türk ve Yunan üyelerden oluşan ana Jüri ise Aralık ayında İstanbul'da toplanacak ve finale kalan yirmi makaleyi değerlendirecektir. Ana Jüri, biri Türkiye, diğeri Yunanistan'dan olmak üzere, iki makaleye "Birincilik" ödülü verecek ve ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödüllerini belirleyecektir.

Suyun İki Yakasındaki Barış Kalemleri Sempozyumu" ve "Genç Kalemler Makale Yarışması" TÜRSAK Vakfı'nın 10-17 Aralık 2004 tarihleri arasında, bu yıl yedincisini düzenleyeceği, "Yazılmamış Tarih/ Unwritten History" temalı "Uluslararası Sinema-Tarih Buluşması"nın kültürel çatısı altında İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Proje, toplumun yönlendirilmesinde etkili bir güç olan medyanın, Türkiye ve Yunanistan arasındaki "sürdürülebilir barışa" temel olabilecek ilke kararları almasına; alınan kararların, pratikte hayata geçirilmesi ve takibi için saptanacak yöntemlerin belirlenmesine sivil bir platform oluşturmayı hedeflemektedir.

Başvuru formları TÜRSAK Vakfı'nın Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han 11/2 Beyoğlu-İstanbul adresli ofisinden yada www.tursak.org.tr web adresinden temin edilebilinir.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
TÜRSAK Vakfı / Şermin Mutlu
Mektup adresi : Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han 11/2 Beyoğlu-İstanbul
Telefon ve faks: 0212- 244 52 51/ 0212 293 15 17 / faks : 0212-292 03 37
E-Mail Adresi : tursak@tursak.org.tr
Web adresi : www.tursak.org

Nicos Poulantzas Institute / Maria Karavella
Mektup adresi : Sari 14 105 53 Athens Greece
Telefon ve faks: (+30) 210 321 77 45 / faks (+30) 210321 25 31
E-Mail Adresi : diagonismus@eppnp.gr
Web adresi : www.eppnp.gr


Yorum Ekle Yorumları Listele
159. Sayı önceki yazı 159. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye