| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 21.03.2005 - netyorum.com / Sayı: 161

HÜSAMETTİN KOÇAN - 7 SERGİ 1 SELAMLAMA

GALERİ ARTİST

Ayazma Cad. No: 4
Fulya-Beşiktaş

Tel:0212 227 68 52
Fax: 0212 258 09 32

"Hüsamettin Koçan'dan Yedi Sergi Bir Selamlama"

12 Mart - 7 Nisan 2005

"Körler İçin Resimler"den "Şamanın Gizemine", "Kırılgan Yüzler"den "Ahşap Yüzler"e, Hüsamettin Koçan'ın yedi ayrı başlık altında bir araya getirdiği sergiler bütünü Galeri Artist'te yer alacak.

Galeri Artist, salonlarını Hüsamettin Koçan'ın yedi ayrı sergisine açıyor. 12 Mart - 7 Nisan 2005 tarihleri arasında izlenebilecek "Hüsamettin Koçan'dan Yedi Sergi Bir Selamlama" sergisi, sanatçının "Körler için Resimler", "Şamanın Gizemi", "125 Sanatçı İçin Methiye", "Kırılgan Yüzler", "Ahşap Yüzler", "Referanslar" ve "Baksı Düzenlemesi" başlıklı yedi ayrı çalışmasından oluşuyor.

Yaklaşık 250 eserden oluşan çalışmalar bütününde yapıtların her biri kendi başlıkları içerisinde bağımsız yolculuğunu sürdürürken, aynı zamanda ortak bir tematik ve biçimsel bağ ilişkisiyle sergide yer alıyor.

Beyaz resimlerden oluşan "Körler için Resimler" serisi "bir arka öykü" olarak adlandırılabilecek yapıtlar eşliğinde arınmayı gündeme getirirken, "Şamanın Gizemi" serisi yolculuğun renkli versiyonlarını sunuyor. Koçan, "Kırılgan Yüzler"de mitoloji ve güncel çağrışımlarla hayal ve gerçek arasında yürüyen insan suratlarını tuvaline taşırken, "Ahşap Yüzler"de, ahşap baskı tekniğiyle kırılgan yüzlere renkli göndermeler yapıyor.

Koçan'ın bu sergide "Baksı Düzenlemesi" başlığıyla yer alan çalışmaları Baksı Müzesi'nin ilk etabının açılışı ve 2005'in ilk günlerinde kurulan Baksı Kültür Sanat Vakfı üzerine, video enstelasyon ve fotoğraflarla aynı zamanda belgesel bir nitelik taşıyor. Sanatçının "125 Sanatçı için Methiye" adını verdiği çalışmaları ise, sanatçının Baksı Müzesi'ni desteklemek üzere Proje 4L Güncel Sanat Müzesi'nde açılan destek sergisine katılan 125 sanatçıya ithaf ettiği yapıtlardan oluşuyor. "Hüsamettin Koçan'dan Yedi Sergi Bir Selamlama" başlıklı serginin geliri Baksı Kültür Sanat Vakfı'na aktarılacak.

SERGİ HAFTA İÇİ HER GÜN 09:30-19:00, PAZAR GÜNLERİ 10:00-18:00 ARASINDA ZİYARET EDİLEBİLİR.

 


Yorum Ekle Yorumları Listele
161. Sayı önceki yazı 161. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye