| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 06.05.2005 - netyorum.com / Sayı: 163

EVRİM KILIÇ - "SIRAT"

Antik Hotel –
Club Academia Sergi Salonu
Sekbanbaşı sok. No: 10
Beyazıt - İstanbul
Tel: 0212-638 58 58

CLUB ACADEMİA
Evrim Kılıç - “ SIRAT ”
HEYKEL SERGİSİ

2 - 30 Temmuz 2004

“ SIRAT ” adlı Heykel Sergisi 2 – 30 Temmuz 2004 tarihleri arasında Club Academia‘da izlenebilir.

Antik Hotel bünyesindeki Club Academia, alışıla gelmiş bir sergi mekanı değildir. 1984 yılında “ Antik Hotel'in temel kazıları sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar geç Roma ve erken Bizans dönemine ait ( M.S 450-500 ) bir sarnıcın kalıntılarıydı.

Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmaları başladı. Antik Hotel'in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üzerine yapılandırıldı. “ Sarnıç; müziğin, sanatın ve tarihin buluştuğu “ Club Academia Beyazıt” adıyla kapılarını bugünlere açtı.

Club Academia sergi salonu, farklı disiplin ve tekniklerde serginin düzenlendiği sanat çalışmalarına ev sahipliği yapmakta . 2 –30 Temmuz tarihleri arasında Club Academia‘da Sırat adlı heykel sergisine de ev sahipliği yapacaktır.

Evrim KILIÇ :

“Sırat” adlı sergim, heykel bölümü son sınıfta okuyan bir öğrenci olarak, kısa süreli yolculuğumun küçük bir hikayesini yansıtıyor. Atölye etütlerim sonucunda edindiğim çalışmalarımı izleyiciye sunuyorum.

Meraklı bir çocuğun etrafındaki objeleri karıştırması gibi heyecanlı bir toylukla geçen bu süreçte, bazı denemeler yaptım; ilk üç yıl doğa etütleri yapmaya, son yıl ise bu birikimi referans noktası alıp, kendi doğa etüdümü yapmaya çalıştım.

Öğrencilik yıllarında belli bir üsluptan söz etmenin, çok doğru olmadığını düşünüyorum. Bu sebeple heykellerimi yaparken olabildiğince özgür düşünmeye ve çeşitli denemeler yapmaya çalıştım. Ne var ki, tıpkı bir çocuğun ne anne ne de babasına tam olarak benzememesi, kendisi olması, ama temelinde genlerinin aynı olması durumu gibi zaman içerisinde yaptığım birbirinden farklı tüm çalışmalarımda, aynı özü ve ruhu yakalamanın coşkusunu hissediyorum.

Modüllerin oluşturduğu biçimler ya da büyük bir kütleden çıkan geometrik biçimlerin her biri, kendimi şekillendirmeye, disipline etmeye ve yeniden var etmeye yönelik birer ifade biçimi. Bu dönüşüm ve yeniden yapılanmanın her biri aslında ‘ben’im. Kendimi yaratmaya çalıştığım bu sancılı geçiş sürecini ifade ederken, sırat köprüsü metaforunu kuruyorum.

Bu köprü hayatımda görünmeyen onlarca köprüden biri.
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
163. Sayı önceki yazı 163. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye