| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 06.05.2005 - netyorum.com / Sayı: 163

25. DÖNEM TÜRSAK VAKFI
SİNEMA SEMİNERLERİ

TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür) Vakfı, kuruluş ilkelerinden biri olan "eğitime ve araştırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmek" hedefiyle 1995 yılının Ekim ayında ilk kez hayata geçirdiği ve beklenenin üzerinde gördüğü ilgi ile gelenekselleştirdiği "TÜRSAK Vakfı Sinema Seminerleri"nin, 25.si 11 Eylül 2004 tarihinde başlıyor.

Sinema kültürünün geliştirilmesini hedefleyen sinema seminerleri, katılanlara temel ve teknik kuramsal bilgiler vermenin yanı sıra bilinçli bir sinema izleyicisi yaratmayı hedeflediğinden, katılımcılara herhangi bir şart getirilmeden, tüm amatör ve profesyonel sinema meraklılarına açık olarak yapılmaktadır.

12 hafta süreyle 17 seminer dersini kapsayan ve Cumartesi günleri saat 11.00 - 15.30 arasında yapılmakta olan Seminerlerin kayıtları, 50 kişilik kontenjanın dolması ile tamamlanmaktadır.

Dünya Sinema Tarihi, Türk Sinema Tarihi, Aydınlatma Tekniği ve Işık Bilgisi, Video ve Sinema Kameraları, Ses Kayıt Teknikleri ve Seslendirme Yöntemleri, Sinemada Oyunculuk, Film Yönetiminin Temelleri, Sinemada Kurgu İlkeleri, Sanat Yönetimi, Senaryo Yazım Aşamaları ve Teknikleri, Film Yapım Süreci, Film Eleştirmenliği, Sinema Kuramları, Film Çözümlemesi ve Animasyon Teknikleri başlıkları altında düzenlenen seminerler, konularında uzman akademisyenler ile sinema sektörünün deneyimli ve saygın isimleri tarafından verilmektedir.

Sevin Okyay, Rekin Teksoy, Mehmet Açar, Burçak Evren, Uğur İçbak, Tevfik Başer, Doğan Sarıgüzel, Sinan Toğrul, Alper Maral, Ziya Öztan, M. Ziya Ülkenciler, Gülsen Tuncer, Mehmet Kurtuluş, Mustafa Preşova ve Muzaffer Hiçdurmaz bu yıl ki seminer hocaları olarak derslere katılacaklardır.

Kuramsal olarak işlenen Dünya ve Türk Sinema Tarihi, Film Eleştirmenliği, Film Çözümlemesi gibi derslerin yanı sıra Sinemada Kurgu İlkeleri, Sinemada Oyunculuk, Aydınlatma ve Işık Bilgisi gibi dersler ise öğrencilere uygulamalı olarak gösterilmektedir.
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
163. Sayı önceki yazı 163. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye