| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 06.05.2005 - netyorum.com / Sayı: 163

ASIM İŞLER - SERGİ

Galeri Artist
Ayazma Cad. No:4
80700 Fulya-Beşiktaş
Tel: (0212) 227 68 52
Fax: (0212)258 09 32

9 Ekim - 6 Kasım 2004

Galeri Artist-İstanbul 9 Ekim - 6 Kasım 2004 tarihleri arasında İstanbul Merkez Salonlarının 3 katında açacağı sergi ile Asım İşler'i sanatseverler ile buluşturuyor.

Sanatçı 90'lı yıllarda yoğunlukla oluşturduğu geniş boyutlu tuvallere yansıyan soyut anlayışta yapıtlardan derlenen önemli bir seçmeyi Galeri Artist salonlarında sergiliyor.

Asım İşler'in çalışmalarından oluşan sergi hergün 9:00-19:00 saatleri arasında Galeri Artist-İstanbul merkez salonlarında ziyaret edilebilir.

ASIM İŞLER

1941'de Tirebolu'da doğan sanatçı 1966 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümünden mezun oldu. 1960'lı yılların sosyo-politik gerçekliğini yansıtan resimleri ile tanındı. 1969 yılında Devlet Avrupa konkurunu kazanarak 1970-1974 yılları arasında Paris ve Avrupa ülkelerinde mesleki çalışma ve araştırmalar yaptı. Paris Güzel Sanatlar Akademisi Pentür, Gravür ve Litografi atölyelerinde ve Paris'te "Atelier 17" de S.W. Hayter ile çalışmalarını sürdürdü. Kişisel ve grup sergileri açtı. La Jeune Peinture, Realitées Nouvelles Salonlarına ve uluslararası sergilere katıldı.

1974 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde görev aldı. Yağlı boya ve gravür atölyelerinde öğretim üyeliği yaptı. 1989-91 yıllarında Paris Ulusal Güzel Sanatlar Yüksek Okulu "ENSBA", Paris Ulusal Dekoratif Sanatlar Yüksek Okulu "ENSAD" ve Sorbonne Üniversitesi Plastik Sanatlar Fakültesi'nde öğretim üyesi ve konuk sanatçı olarak görev yapan İŞLER, yurtiçinde ve yurtdışında birçok sergi ve bienallere katıldı. Çağdaş resimde evrensel anlayışta ve soyut expresyonist eğilimde yapıtlar ortaya koydu . Eserleri dünyanın sayılı müzeleri ve galerilerinde yeraldı. 1993 yılında Paris'te açılan "De Bonnard a Bazelitz" Sergisinde Türkiye'yi temsil etti.

İstanbul'da yaşayan ve çalışmalarını sürdüren sanatçı Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesidir. Türkiye'de çağdaş resim sanatının gelişimi, eğitimi ve kurumsallaşmasına büyük emek ve katkıda bulunmuştur. İŞLER, 1975 yılında kurulan Görsel Sanatlar Derneği kurucu üyesi olup dernek yönetiminde görev almıştır. Bu güne kadar yurtiçi ve yurtdışında 30 kişisel sergi ve 100'den fazla grup sergisine katılan İŞLER, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği'nin de kuruluşunda bulunmuştur.

Sanatçının yapıtlarının bulunduğu bazı kurumlar:

+ Victoria and Albert Museum, Londra
+ Bibliotheque Nationale de Paris, Fransa
+ İstanbul- Ankara- İzmir Resim ve Heykel Müzeleri
+ Özel kişi ve kurumlar
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
163. Sayı önceki yazı 163. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye