| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 24.11.2005 - netyorum.com / Sayı: 164

YİNON MUALLEM


1.    Kaos (Chaos)    4:58                    
2.    Sultan için Klezmer (Klezmer for the Sultan) 4:08
3.    Ağır Damlalar (Heavy Drops) 8:28
4.    İspanyol Kızı (Spanish Girl)    6:19
5.    Bu Hikâye (Tale) 4:39
6.    Keman Rast Taksim (Violin Rast Taksim)1:10
7.    Orada Olmak (To Be There) 6:15
8.    Üçgen (Triangle) 6:19
9.    Sınırsız (Unlimited) 4:25
Toplam süre:    47:03

yinonmuallem.jpg (2844 bytes)

Konuk Müzisyenler:
Sumru Ağıryürüyen (vokal), Baki Kemancı (keman), Hakan Gürbüz (bas gitar), Serkan Çağrı (klarinet), Itamar Shahar (ney), Tanju Duru (akustik gitar, tuşlu çalgılar), Ram Hadar (tabla), Bekir Zekeriya (asma davul)

Yapımcı: Yinon Muallem
Yinon Muallem Irak kökenli bir ailenin çocuğu olarak İsrail’de doğdu. Ortadoğu müziğinde kullanılan vurmalı çalgılarda ustalaşarak, kısa zamanda kendi tarzını oluşturdu.

2002’den beri İstanbul’da yaşayan Yinon, dünyanın önde gelen ud virtüözlerinden Yurdal Tokcan ile ud çalıştı. Ross Daly (Yunanistan), Alim Kasimov (Azerbaycan) ve Ömer Faruk Tekbilek ve Ferhat Göçer gibi müzisyenlerle konserler veren Yinon, Göksel Baktagir ve Yurdal Tokcan gibi dünyanın ve ülkemizin önemli müzisyenlerini bir araya getiren “İstanbul Sazendeleri” topluluğuyla konserler verdi. 2004 yılında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Japonya gezisine katıldı. Çeşitli uluslardan sanatçıların oluşturduğu “TEKFEN Filarmoni Orkestrası”nda konuk sanatçı olarak Japonya, İngiltere, Belçika ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde konserler verdi ve geçtiğimiz yıl orkestranın İslam Konferansı için Topkapı Sarayı’nda verdiği konsere katıldı. Yinon Muallem bu topluluklarla konserler vermeye devam etmekte ve geçtiğimiz yıl kurduğu "Yinon Muallem Ensemble" ile kendi projelerini seslendirmektedir.

Yinon Muallem İsrailli müzisyenlerle birlikte çalmak üzere Türk müzisyenleri ülkesine davet etmektedir; verdikleri konserlerden bazıları Türk ve İsrail televizyonlarında yayınlanmıştır.

Yinon’un ilk albümü "Changing Moments/Değişen Anlar" Türkiye’de piyasaya çıkmış ve dünyada "Magda Records" etiketiyle dağıtılmıştır.

“Sultan için Klezmer” Yinon’un, yalnızca usta bir icracı olarak değil, dikkat çeken bir besteci olarak da, uzun süredir üzerinde çalıştığı klasik Türk musikisine ve bu musikinin zenginliğine gönülden bağlılığını yansıtıyor. Bunun yanı sıra, çocukluk yıllarından bu yana kendisini etkilemiş olan Arap, Balkan, Hint, İran, Yahudi müziklerinden ve cazdan izler taşıyor.
Albümde yer alan bestelerden albüme adını veren “Sultan için Klezmer”, bir Klezmer ezgisi olan “Fun Tashlik” ve “ karcığar köçekçe”den oluşuyor, diğer tüm besteler Yinon’a ait. Albümdeki tek şarkı olan “Bu Hikâye” ise Yinon’un bestelediği ilk Türkçe şarkı ve şarkının güftesi Ercüment Behzat Lâv’ın bir şiiri. Şarkıyı Sumru Ağıryürüyen seslendiriyor. Albümdeki besteleri Yinon’un yanı sıra, birlikte çalıştığı “İstanbul Sazendeleri” ile “Café İstanbul” projesinin Türk ve İsrailli müzisyenleri seslendiriyorlar.


Ayrıntılı bilgi için:
Yinon Muallem
E-posta: yinonmuallem@hotmail.com
www.yinon-muallem.com

Ali Rıza-Kırmızı Yapım
info@globalyapim.com

 


Yorum Ekle Yorumları Listele
164. Sayı önceki yazı 164. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye