| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 06.12.2005 - netyorum.com / Sayı: 165

artSumer Modern Sanat Galerisi 5 Ocak’ta kapılarını açıyor…

Açılış Tarihi 05 Ocak Çarşamba Saat 17.00
Sergi Tarihi 03 Ocak – 01 Şubat 2005
www.artsumer.com

“Sanatın Sözleri-Statement in the Art” adlı açılış sergisinin küratörü New York’tan Ron Morosan artSumer Modern Sanat Galerisi 5 Ocak Çarşamba günü Arnavutköy’de sanatseverlere kapılarını açıyor. İki katlı galerinin üst katında “Sanatın Sözleri” isimli sergi yer alırken alt katta da çağdaş Türk ressamlarının karma sergisi yer alacak.

New York’ta yaşayan uluslararası platformda pek çok sergi hayata geçirmiş bir sanatçı ve küratör olan Ron Morosan, artSumer Modern Sanat Galerisinin açılış sergisinin küratörlüğünü yapacak.

University of Iowa’dan resim ve sanat tarihi master derecesi sahibi olan Morosan’ın pek çok projesi ödül almış. Sanatçının kendi eserleri Amerika’da müze ve kişisel koleksiyonlarda olduğu kadar, İspanya ve Japonya’da da koleksiyonlarda bulunmaktadır. Ron Morosan aynı zamanda New York’ta plastik sanatlar konusunda eğitmenlik yapmaktadır. Güncel sanatla ilgili sosyal konularda pek çok söyleşiler ve sempozyumlarda yer almıştır.

SANATIN SÖZLERİ-Statement in the Art küratör Ron Morosan eserleri ile katılan sanatçılar KAREN SHAW, MIRIAM BLOOM, JUDITH HENRY, JURGEN WOLF, RON MOROSAN

Bugünün sanat dünyasında görsel sanatlar, resim-çizim-grafik-yazı ve sosyal-psikolojik yorumların içiçe geçtiği bir hiper-görsel lisana dönüşmekte ve tüm bu boyutları içeren yeni bir kreatif platform oluşturmaktadır. Bu “çok yönlü - ortak söylemli” akım, yeni görsel buluşlar ve yeni kavramların yaratıcı eserlere dönüşmesine fırsat tanımaktadır.

Sözcükler nesneler gibi, imajlar sözler gibi, sözcükler heykeller üstünde, sözler çizimler içinde…. Serginin teması olan “sözler” New York’lu sanatçılar tarafından çeşitli mecralarda farklı tarzlarla işlenmiş. “Sanatın Sözleri” sergisinde yer alan sanatçılar çalışmalarının, “sözler” ile, yeni bir entellektüel perspektife etkin bir şekilde taşınabileceğini net olarak gösteriyor.

rmorosan-1.jpg (5492 bytes)

rmorosan-2.jpg (3267 bytes)


Yorum Ekle Yorumları Listele
165. Sayı önceki yazı 165. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye