| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 17.01.2006 - netyorum.com / Sayı: 167

CAMLA SICAK BİR BULUŞMA

Cam Ocağı'nda Uygulamalı Geziler ve Sıcak Cam Gösterileri 5 Mart Cumartesi Günü Başlıyor

Açıldığı günden bu yana yaşları ve meslekleri farklı pek çok kişiyi camla buluşturan ve düzenlediği etkinliklerle İstanbul'un önemli ilgi merkezlerinden biri haline gelen Cam Ocağı, 5 Mart Cumartesi günü, alternatif turizme yeni bir soluk katacak uygulamalı gezilere ve sıcak cam gösterilerine başlıyor.

Cumartesi-Pazar günleri 13:00 ve 15:00 saatlerinde yapılacak sıcak cam gösterileri herkese açık olacak ve müzik eşliğinde sunulacak bu gösterilerde, camla ve yapılan parçayla ilgili çeşitli bilgiler verilecek.

Kontenjanın sınırlı olduğu uygulamalı gezilerde ise, katılımcılar farklı cam yapım tekniklerini yakından tanıma ve küçük uygulamalar yapma olanağı bulacaklar. Cam eğitimi almak isteyenler de, bu geziler sırasında hangi tekniğin kendileri için daha uygun olduğunu görebilecekler.

Cam Ocağı'nı ziyaret edenler, aynı zamanda dünyaca ünlü sanatçılar tarafından üretilen eserleri görebilecek, el yapımı ürünlerin sergilendiği ve satışa sunduğu mekanda özel cam dostu indirimiyle alışveriş yapabilecek ve Cam Ocağı'nın Riva deresi kıyısındaki keyifli mekanını gezerek farklı bir gün geçirebilecekler.

Cam Ocağı, bu etkinliklerin yanı sıra iki günlük atölyelere, gruplar için özel çalışmalara ve emay eğitimlerine de devam ediyor. Cam üfleme, sıcak döküm, füzyon, kalıpla şekillendirme, lampworking (alevle çalışma), boncuk yapımı ve mixed-media (karma malzeme) gibi farklı cam yapım tekniklerinin öğretildiği iki haftalık yoğun eğitimler ise 1 Mayıs 2005 tarihinde başlıyor. Dünyaca ünlü sanatçı ve ustalar tarafından verilen bu eğitimlere katılanlar, camla çalışmanın yanı sıra Cam Ocağı'nın yeşillikler içindeki kampusunda doğayla baş başa iki hafta geçirebiliyorlar.

Sıcak cam gösterileri, uygulamalı geziler, iki günlük atölyeler, iki haftalık eğitimler ve emay eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.camocagi.org adresinden veya 0.216.4333693 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.

camocagi.jpg (12501 bytes)


Yorum Ekle Yorumları Listele
167. Sayı önceki yazı 167. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2006 İstanbul-Türkiye