| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Sanat 17.01.2006 - netyorum.com / Sayı: 167

İSTANBUL’DAN SOPHIA LOREN GEÇTİ !

Bu yıl ilk kez AKBANK’ın sponsorluğunu üstlendiği 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali dünya sinemasının efsanevi oyuncusu Sophia Loren’i ağırladı. 31 Mart Persembe günü İstanbul’a gelen Sophia Loren, dün akşam Festival’in açılış galasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından kendisine takdim edilen Yaşamboyu Başarı Ödülü’nü aldı.

Sophia Loren İstanbul’da özellikle kalmak istediğini belirttiği Çırağan Kempinsky Otel’de ağırlandı. Çırağan Kempinsky Otel ünlü sanatçıyı iki gün boyunca boğaz manzaralı “Vali” süitinde ağırladı.

Sophia Loren’in menajeriyle birlikte Cenevre’den İstanbul’a gidiş ve dönüş uçak masrafları İstanbul - İtalyan Kültür Merkezi tarafından karşılandı.

Sophia Loren’in yanısıra Hülya Avşar; Yavuz Turgul, Tarık Akan, Atıf Yılmaz, Selma Güneri, Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Yavuz Bingöl, Gülriz Sururi, Yavuz Özkan, Timuçin Esen ve Ediz Hun gibi Türk Sineması’nın pekçok ünlü simasının da katıldığı 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin Açılış Galası Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

Sophia Loren İstanbul Film Festivali’nin Açılış Galası’nın ardından LOFT Restaurant tarafından verilen ve Festival sponsoru AKBANK yöneticileri, Festival’in diğer destekçileri ve İstanbul Kültür Sanat Dostları Siyah Lale Üyeleri’nin davetli olduğu özel bir akşam yemeğine katıldı. Yemek yapmayı çok seven ve bir yemek kitabı da olan Sophia Loren, Türk yemeklerini LOFT Restaurant’ta tatma fırsatını buldu.

Sophia Loren’in İstanbul’da kaldığı süre boyunca güvenliği yanından bir dakika bile ayrılmayan ve sanatçıyı sahneye elinden tutarak çıkaran Yıldırım Memişoğlu’nun güvenlik şirketi GGA Güvenlik tarafından sağlandı.

Ayrıntılı bilgi için : www.iksv.org/film

 

 


Yorum Ekle Yorumları Listele
167. Sayı önceki yazı 167. Sayı sonraki yazı
Sanat Önceki Yazı Sanat Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2006 İstanbul-Türkiye