| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Soru - Cevap 04.01.2001 - netyorum.com / Sayı: 53

Soru: (Referans: 53/001)

Merakım; "Kızılderililer". Bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Nedeni; Tanıdığım bir Avusturyalı rehber;"Ateş sen varken sana itaat eder ve sen yoksan eğer seni yok eder" demişti. Şamanizm inancını taşıyan ve bu toplumlara ait yaşam felsefeleri hakkında bilgi edineceğim kaynak, eser, kitap, kaset, cd vb. bilgiler arıyorum. Saygılar.

Yanıt:

Benim aklıma hemen gelen bir kitap netyorum'da 08/10/2000 'de söz ettiğimiz Marlo Morgan'ın "Bir Çift Yürek" isimli kitabı. Bunun dışında nelerden yararlanabileceğinizi araştırıyoruz. - Sinan Oymacı

Çağrı: Yukarıdaki soru ile ilgili yanıtlarınızı lütfen sorucevap@netyorum.com adresine iletiniz. Gelen yanıtlar yine bu sayfalarda yayınlanacaktır. Referans numarasını kullanmanız rica olunur.


Soru:

15/12/2000 tarihinde Dostluk ve Sevgi köşemizde yayınladığımız "Sevgi Programı" yazısında çağrısını yaptığımız "Sevginin Bedeli" konusunda görüşler elimize ulaşmaya başladı. İlk görüş aşağıda.

Yanıt: (Referans: 53/002)

Evet. Sevgi sistemi vardır tıpkı anlatımlarınızda olduğu gibi. Eğer seviyorsa sizi biri ve seviyorsanız birini bu sistem çalışır. Ama küçüklükte başlar çalışmaya. Eğer öğrenebiliyorsa çocuk küçükken kendini sevmeyi doğal olarak öğretecektir başkasına da sevmeyi.

Eğer bedeli nedir diye soruyorsanız, bedeli; "Emektir, umuttur, paylaşımdır, çabadır, onunla ağlamak, onunla gülmektir".


Soru: (Referans: 53/003)

Novell 4.11 de USER tanımlamalarını yaptım fakat bunların neler yapabileceklerini tam olarak nasıl tanımlayabileceğim?

Çağrı:

Bu sorunun yanıtını bilen okuyucularımız bize iletirlerse burada yayınlayarak, soruyu soran okuyucumuza bilgi vereceğiz. Referans numarasını kullanmanız rica olunur.Yorum Ekle Yorumları Listele
53. Sayı önceki yazı 53. Sayı sonraki yazı
  Soru - Cevap Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye