| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Soru - Cevap 13.12.2001 - netyorum.com / Sayı: 96

Soru: (Referans: 96/001)

1- usb port çoklayıcılar hakkında bilgi istiyorum. Örneğin bir usb porta 4lü usb çoklayıcı takacağım ve bu 4lü çoklayıcının her birine usb çalışan ürünler takmak istiyorum.

2- usb ürünün kablosunun en fazla kaç metre olması gerekiyor. kamera = ?, speakers = ?, scanner = ?, yazıcı = ?

Sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum ya da sorularıma cevap bulabileceğim siteler. - Hakan Türkan

Cevap:

http://www.cizgi.com.tr/makaleler/nedir/usb/ adresinden detay bilgi alabilirsiniz. Orada da görebileceğiniz gibi 3 ila 5 metre kablo uzunluğu kullanabiliyorsunuz.

Tek USB port'a port çoklayıcılar ile 127 farklı cihaz bağlayabilirsiniz. İki hub arasında 5'er metre mesafe ile 4 hub'ı birbirine bağlayarak nihayetinde tek bir cihazı 25 metre mesafede de bağlayabilirsiniz. Ancak kompleks bir yapı olacağı için önerilmiyor. Takılacak cihazların özellikleri ne tür kablo kullanacağınızı değiştirmiyor. Şu andaki standart USB 1.1 ve buna uygun cihazlar USB portla ve çoklayıcı ile uyum sağlayacaklardır.

Ayrıca, İngilizce olan,

http://www.usb.org/ 

http://www.robotel.ca/english/pdf/usb_in_the_classroom.pdf 

adreslerine de bakabilirsiniz. 

İyi çalışmalar.
 


Soru: (Referans: 96/002)

Ben işletme 4.sınıf öğrencisiyim. IT, XML, ASP, COLD, FUSION, ORACLE ve WIRELESS TECHNOLOGY gibi konularda bilgi alabilir miyim? Bu alanlarda master yapma imkanı var mı? Özellikle IT Manager olabilmek için neler gerekir? - Cahit Barut

Cevap:

IT Manager olabilmek için Sistem Analist ve Programcılık görevlerinde çalışarak deneyim elde etmeniz gerekir. Ayrıca Yüksek Lisans yapmanızı da öneririm.

Bu tür sorularınız için http://www.tbd.org.tr adresinden Türkiye Bilişim Derneği'ne üye olduktan sonra tartışma listelerinden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Wireless Technology için geçtiğimiz günlerde İ.T.Ü. Matematik ve Bilgisayar Kulübünün bir semineri gerçekleşti. Seminerde yer alan sunuları internet üzerinde sergiliyorlar. Erişim adresi; http://ituwireless.cjb.net/ 

Başarılar.
 


Soru: (Referans: 96/003)

Bana Yahya Kemal Beyatlı'nın Sessiz Gemi şiirinin açıklamasını mail olarak gönderirmisiniz. Cevabı hemen yazarsanız sevinirim.

Çağrı:

Bu soru ile ilgili yanıtlarınızı referans numarası ile birlikte sorucevap@netyorum.com adresine iletirseniz, bu okurumuzun sorununa yardımcı olabiliriz. Lütfen bilgilerimizi paylaşalım, kendimize saklamayalım. Şiir, netyorumun 30/03/2001 tarihinde dostluk sayfalarında yayınlanmıştı. Erişim için tıklayınız.
 Yorum Ekle Yorumları Listele
96. Sayı önceki yazı 96. Sayı sonraki yazı
Soru - Cevap Önceki Yazı Soru - Cevap Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye