| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Soru - Cevap 09.05.2002 - netyorum.com / Sayı: 109

Soru: (Referans: 109/001)

msi i850 pro5 (c-media sound card on-board) ana kartım var. Eğer hoparlörlerimi bilgisayarım açıldıktan sonra açarsam ses çıkıyor gözüktüğü halde hiçbir şekilde ses alamıyorum; eğer windows başlarken hoparlörlerim açıksa normal olarak çalışıyor. Sorunum nereden kaynaklanıyor olabilir, nasıl düzeltirim? Teşekkür ederim. Sistem konfigürasyonum: Windows xp prof., msi i850 pro5 anakart, 128 mb rd ram. Not: Bilgisayarımın ses çıkışını Pioneer müzik setime bağladım - Barış Özçimen

Cevap:

Microsoft Windows XP açılış esnasında bilgisayara bağlı cihazları kontrol ederek açık olanları belirliyor, diğerlerinin ayarlarını kapatıyor.

Büyük bir olasılıkla siz line-out çıkışını kullanıyorsunuz ya da buna benzer bir şey. Yapmanız gereken iki iş var;

1- Müzik seti kapalı iken bilgisayarı çalıştırın ve sağ alt köşedeki hoparlör ikonuna çift tık yapın. Gelen ayarlar ekranında hangi cihazların Mute konumunda olduğunu not edin. Daha sonra bilgisayarı kapatın.

2- Müzik seti açıkken bilgisayarı çalıştırın ve yine sağ alt köşedeki hoparlör ikonuna çift tık yapın. Gelen ayarlar ekranında daha önce Mute diye gördüğünüz bir seçeneğin Mute olmadığını göreceksiniz. Şu anda da zaten önce müzik seti açık olduğu için sesi alabiliyor durumdasınız.

Bundan sonra yapacağınız basit. Müzik seti açık değilken bilgisayarı çalıştırdığınızda ses gelmiyorsa, yukarıda söz ettiğimiz ayarlar bölümüne gidip Mute olan seçeneği değiştirin.

Sonucu bildirirseniz, seviniriz. Umarız bu yöntem sorunuzu çözer.


Soru: (Referans: 109/002)

Outlook 2002'de hesabıma gelen mailleri başka bir mail adresine yönlendirmek istiyorum. Outlook Expres'de bu işlemi yapabiliyordum fakat Outlook 2002'de kural sihirbazında böyle bir işlemi beceremedim. - Hakan Türkan

Cevap:

İngilizce menülerden yola çıkarak yanıtlayacağız;

Rules Wizard'da (Kural sihirbazı)

- New (Yeni)

- Start From A Blank Rule (Boş bir kural yaratmaya başla)

seçip, Next  (Sonraki) yapıyorsunuz.

- Which condition(s) do you want to check?  (Hangi kriterlere göre kontrol yapmak istiyorsunuz?) ekranında, hangi kritere göre gelen mesajı seçip, yönlendireceğinizi belirtiyorsunuz. Sizin örneğinizde adresinize gelenleri yönlendirme olduğuna göre, önce contacts (adresler) kısmında filtre kriterlerinde ayıklama yapacağınız e-posta adresinize ait bir kart oluşturmanız gerekir. Bu var ise, conditions (koşullar) ekranında;

- where my name ise To or CC box (İsmimin To ya da CC alanlarında geçtiği) seçeneğini ya da uygun seçeneği işaretleyip, kriterinizi işleyin.

Next (Sonraki) yaptıktan sonra karşınıza

- What do you want to do with the message? (Bu mesajla ne yapmak istiyorsunuz?) ekranı gelecek. Bu ekranda;

- forward it to people or distribution list (Bir kişiye ya da listeye yönlendir) seçeneğini işaretleyip, hangi e-posta adresine forward edecekseniz (yönlendirecekseniz) yazın.

- Ardından, bu seçeneklerin altında bir yerde "stop processing more rules" (Daha fazla kural işleme) seçeneğini de işaretleyin.

Daha sonra next  (Sonraki) diyerek bir sonraki ekrana geçin ve işlemlerinizi bitirin.

Eğer herşey yolunda giderse mesajlarınız forward edilir konuma gelecektir.Yorum Ekle Yorumları Listele
109. Sayı önceki yazı 109. Sayı sonraki yazı
Soru - Cevap Önceki Yazı Soru - Cevap Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye