| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Soru - Cevap 05.06.2003 - netyorum.com / Sayı: 136

Bilişim teknolojileri ile ilgili sorularınızı bekliyoruz. Donanım, yazılım ya da hizmetler ile ilgili sorular en kısa sürede bu sayfalarda veya kişinin özelinde yanıtlanacaktır. Tercihimiz yanıtları sayfalarımızda vermektir. Özele yanıtlar gecikebilir. Sorularınızı ya da sorulan bir sorunun cevabını iletmek için lütfen buraya tıklayınız ya da sorucevap@netyorum.com adresine e-posta gönderiniz. Sorulan sorulara bir yanıt iletirken, lütfen sorunun ilişkili olduğu referans numarasını iletiniz. Hem soru hem de yanıt ileten okuyucularımızın kişisel bilgileri (ad soyad, e-posta adresi gibi) yayınlamasını belirtmedikleri sürece kullanılmayacaktır. Burada ilk kural kişisel bilgileri yayınlamamak şeklindedir. Ancak gönderilen soru ya da yanıtla birlikte kişisel bilgilerin yayınlanmasına izin verildiği belirtilirse kullanılacaktır.
 


Soru: (Referans: 136/001)

Ben bilgisayarıma Windows XP'yi yükledim ama eski Windows 2000'i silmedi. Windows 2000'i nasıl silebilirim? - Hanifi Sara

Cevap:

Merhaba,

Win2000 'i silmedi derken neyi kastediyorsunuz? Size bu izlenimi veren şey nedir ve XP kuruluşunu nasıl yaptınız, basitçe aşamaları nedir?

Aşağıda olabilecek ihtimallerden bir kaçı üzerine kuruluş metodu belirttim.

Eski win2000'in dizini standart dizinden farklı bir yere kurulmuşsa XP kuruluşunu aynı dizin üzerine yapıp Win2000'i upgrade edebilirsiniz.

Win2000'den tamamıyla kurtulmak istiyorsanız XP kuruluşu esnasında formatlayarak kurarsanız temiz bir XP kuruluşunuz olur.

Formatlamadan ve temiz bir kuruluş için XP'yi standartın dışında bir dizine kurabilirsiniz ancak bunu yapmadan önce "Program Files" ve "Documents and Settings" dizinlerini rename etmeniz gerekecek (yada silmeniz) XP kuruluşu bittikten sonra yeni açılan bu dizinlere rename ettiklerinizden eski (size ait) çalışma dosyalarını kopyalayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Cevap için yardımcı olan Sayın Timur Yalçın'a teşekkür ederiz.

 Yorum Ekle Yorumları Listele
136. Sayı önceki yazı 136. Sayı sonraki yazı
Soru - Cevap Önceki Yazı Soru - Cevap Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye