| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Soru - Cevap 20.01.2004 - netyorum.com / Sayı: 152

Bilişim teknolojileri ile ilgili sorularınızı bekliyoruz. Donanım, yazılım ya da hizmetler ile ilgili sorular en kısa sürede bu sayfalarda veya kişinin özelinde yanıtlanacaktır. Tercihimiz yanıtları sayfalarımızda vermektir. Özele yanıtlar gecikebilir. Sorularınızı ya da sorulan bir sorunun cevabını iletmek için lütfen buraya tıklayınız ya da sorucevap@netyorum.com adresine e-posta gönderiniz. Sorulan sorulara bir yanıt iletirken, lütfen sorunun ilişkili olduğu referans numarasını iletiniz. Hem soru hem de yanıt ileten okuyucularımızın kişisel bilgileri (ad soyad, e-posta adresi gibi) yayınlamasını belirtmedikleri sürece kullanılmayacaktır. Burada ilk kural kişisel bilgileri yayınlamamak şeklindedir. Ancak gönderilen soru ya da yanıtla birlikte kişisel bilgilerin yayınlanmasına izin verildiği belirtilirse kullanılacaktır.
 


Soru: (Referans: 152/001)

İstediğim bir chat sitesine giremiyorum, daha önceleri girebiliyordum fakat şu an giremiyorum. - Ali Yılmaz

Cevap:

IP adresiniz ya da kullanıcı adınız kara listeye alınmış olabilir. Bir diğer alternatifte site kapanmıştır.


Soru: (Referans: 151/002)

Sabitdisk'tekı ne kadar bozulma sebepleri varsa ve sebeplerinin de cevaplarını istiyorum. İlgilendiğiniz için teşekkur ederim. - Özkan M.

Cevap:

İnternet'teki donanım siteleri ile haberleşin.


Soru: (Referans: 152/003)

Geçenlerde internetten bir hardisk aldım. Harddisk bir süre çalıştı daha sonra veri transferi için geçici olarak bilgisayara 2 harddisk daha taktım. Bunun yanında ide kablosu cd-rom'da takılı vaziyetteydi. Bir kaç dakika sistem çalıştı ardından yeni aldığım harddiski tek taktım ancak bilgisayarı ilk açtığımızda gelen "detecting ide drivers" kısmında makina takılıp kalıyor. None diyip geçiyor... Harddiskten hiç çalışma sesi de gelmiyor... Disk'te teknik bir arıza mı oluştu yoksa tekrar jumper ayarı mı yapılması gerekiyor? (bu arada bu hard disk samsung 120 gb..) hardisk yanmış ya da sadece motoru yanmış olabilir mi? Böyle durumlar garanti kapsamına giriyor mu? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Cevap:

Büyük bir olasılıkla jumper ayarı yapmanız gerekiyor. Bazı sabit diskler sistemde tek sabir disk olduğunda farklı bir jumper ayarı isterler.


Soru: (Referans: 152/004)

Test kitaplarından taratma yaptığımda üzerinde bazı değişiklikler yapmak istiyorum ama ya fotoğraf gibi kaydediyor ve üzerinde değişiklik yapamıyorum ya da word'a göndermeye kalkarsam yarısını tanımıyor. Fine Reader programını kullandım. Matematik sembollerini tanıyan bir program yok mu ya da nasıl yapabilirim? Cevap verirseniz sevinirim. - Yaşar Karakuzu

Cevap:

Size Xerox şirketinin "TextBridge Pro 9.0" yazılımını ya da Scansoft şirketinin "OmniPage Pro 14" yazılımını öneririz. Aslında Xerox'un yazılımı da Scansoft tarafından geliştirilmiş. İki yazılımda da öğrenme yeteneği var. http://www.xerox.com ve http://www.scansoft.com adreslerine bakabilirsiniz.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da taradığınız belgelerin çözünürlüğünü yüksek tutmanız ve tif formatında saklamanız.


Soru: (Referans: 152/005)

Evde kullanmak amacıyla bir pc aldım. Konfigürasyonu oldukça yüksek. P4 512 ram 80gb hdd, 128 gb fx5200 ekran. Yalnız bir problemim var, makine sorunsuz çalışıyor fakat kurmaya çalıştığım 4 oyunu da oynayamıyorum. Kurulum bittikten sonra çalıştırdığımda 'can not create the device' 've please insert correct cd' uyarıları çıkıyor. Üstelik bu oyunların ikisi cd siz çalışanlardan. Sizce problem nedir? - Selçuk Çelik

Cevap:

Oyunları üreten şirketle haberleşin. Size sorunsuz çalışacak cdleri göndereceklerdir.Yorum Ekle Yorumları Listele
152. Sayı önceki yazı 152. Sayı sonraki yazı
Soru - Cevap Önceki Yazı Soru - Cevap Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye