| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 31.08.2000 - netyorum.com / Sayı: 36

MUSTEK SCANEXPRESS 1200CU

netyorum.com yorum: Tarayıcı pazarını anlamak olası değil. Bu cihazların bu fiyata nasıl satıldığına akıl sır ermiyor. Hem donanım veriyorlar hem de yazılım. "Mustek firmasının gözbebeği" nitelemesi ile pazarlanan bu ürün, gerçekten tarayıcı marka ve modelleri arasından ön plana çıkarak, kendisini gösteriyor. USB çıkışa bağlanabiliyor olması güzel bir özellik. USB konusundaki görüşlerimizi daha önceki bazı yazılarımızda belirtmiştik. Bu tarayıcının tarama hızı ve yanında birlikte verilen yazılımlar iyi. Hafif olmasından ötürü kolay taşınabilir bir cihaz. Özellikle internet ortamında bilgi işleyenlerin sahip olmasında yarar var. İnternet ortamında bilgi işlemeseniz de evinizdeki, ofisinizdeki dokümanları bilgisayara aktarıp, arşivlemeniz için kullanabilirsiniz.

Özellikler:

Mustek 1200CU pazardaki en kompakt dizayna sahip USB Scanner . USB özelliği ile hız ve win 98 üzerinde kolay kullanım faktörleri ve Apple'ın imac serisi ile sorunsuz uyumluluğu ev ve ofis uygulamalarında bu ürünü rakipsiz kılıyor.

USB Teknolojisi , Tak ve Tara 1200CU kurulumu hiç bu kadar basit olmamıştı. Universal Serial Bus bağlantısının gücüyle, sadece 1200CU tarayıcıyı USB portuna takmanız yeterli. (Windows 98 sistemi veya Apple iMac).

48 Bit Renk BDIT Teknolojisi 1200 UB ile daha önce hiç görülmemiş yüksek geliştirilmiş yazılım çözünülürlüğü ile dikkat çekiyor. Optik çözünürlüğü 600 x 1200 dpi olan ürün standart yazılım ile max 19,200 dpi çözünürlüğe ulaşıyor. CU's patentli BDIT (Bit Depth Increased Technology) geliştirilmiş capture teknolojisi ile 36 bit renkli imajlar 48-bit palette ile 281 trillion üzerinde renge dönüştürülebiliyor.

Sadece 40,8 x 27 x 3,6 cm (L x W x H) ölçüsünde ve 1,90 Kg ağırlığındaki bu ürün çantanızda taşıyabileceğiniz en mükemmel tarayıcı.

Tarayıcıyla beraber gelen tarama yazılımları (resim işleme Ulead's Photo Express SE, MicroFrontier's Color It!) taranacak resmin boyutunu, çözünürlüğünü, parlaklık ve kontrast ayarlarının yapılabilmesini sağlıyor. 

Taranan resimlerde değişiklik, eklemeler ve kaydedilecek resim formatının değiştirilebilmesi için iPhoto Plus 4 image-editing yazılımı.

OCR Metin Tarama Instant Access OCR özellikli Xerox TextBridge Pro Türkçe karakter tanır. Xerox TextBridge Classic programıyla Türkçe dahil olmak üzere birçok dilde OCR özelliği mevcut. 

- Tarayıcı Tipi Flatbed 
- Tarama Modu True Color: 48-bits/pixel (software enhanced) 
- 36-bits/pixel - internal 
- 24-bits/pixel - external 
- Gray: 12-bits/pixel 
- Text/Line Art: 1 bit/pixel - 2 levels 
- Tarama Metodu Single-Pass 
- Tarama Alanı 8.5" x 11.7" (Max) 
- Çözünürlük Optical: 600 x 1200 dpi 
- Software Enhanced: 19200 x 19200 dpi 
- Tarama Veri Tamponu 32 KB 
- Arabirim USB 
- Ebatlar 16.1" x 10.6" x 1.4" 
- Ağırlık 2.3 Kg 

Almanya'nın En Çok Satan Bild Gazetesinin yine en çok satan Computer Bild Dergisi tarafından yapılan testte Mustek 1200CU En Kaliteli ve En Yüksek Fiyat/Performans oranına sahip tarayıcısı seçilerek iki ödül birden aldı.

CE, FCC, ISO 9001 ve Y2000 uyumluluk belgeleri bulunuyor.

Fiyat: 79.- US$ + KDV

 

multimedya sayfasina erisim


Yorum Ekle Yorumları Listele
36. Sayı önceki yazı 36. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye