| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 29.11.2001 - netyorum.com / Sayı: 94

EPSON STYLUS C20UX YAZICI

netyorum.com yorum: Uzun süredir (1.5 sene) teknoloji sayfalarına yeni bir ürünle ilgili bilgi aktarmıyordm. Ancak geçtiğimiz hafta Romar'dan gelen bir ürün tekrar sayfanın aktive edilmesini sağladı. Kendilerine teşekkür ederim. (Sinan Oymacı)

Mürekkep püskürtmeli (ink jet) yazıcılar ev kullanıcıları için en iyi çözüm. Kaliteli olanlar ofisler de iş görüyor. Özellikle renkli çıktı almak istiyorsanız başka alternatifiniz yok. Lazer yazıcılarla renkli çıktı almak isterseniz bir servet ödemenzi gerekecek. Bu durumda mürekkep püskürtmeli bir yazıcı en cazibi. Nokta vuruşlu olanlar ise hala finans, muhasebe gibi birimlerin tek tercihi. Resmi defter basımında başka çareniz yok.

Gördüğünüz gibi her ürün kendine ait kulvarda kullanıma hazır. Biri diğerinin yerine tercih edilemez. Konumuz; genelde mürekkep püskürtmeli yazıcılar, özelde ise Epson Stylus C20UX.

Bu tür yazıcılarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var;

- dpi diye adlandırılan nokta sayısı. Ne kadar yüksekse baskı kalitesi o kadar iyi.

- Kullanılan mürekkep kartuşlarının fiyatı. Genelde siyah için bir, diğer renkler için bir kartuş kullanılıyor. Maliyetleri yazıcının yaklaşık 3'te 1'i ile yarısı arasında değişir. Üç kartuş aldığınızda yazıcı parasını ödemiş oluyorsunuz. Ancak bir avantajınız var, o da; yazıcıya ödediğiniz paranın az olması. Bu da belli bir süre sonra rahatça gözden çıkarabilmenizi sağlıyor. Her renk için ayrı kartuş kullanan modeller ekonomik olarak cazip gözükseler de pek öyle olmadığını kullandıkça anlıyorsunuz.

- Baskı hızı. Bu da izafi bir kavram çünkü bu tür yazıcıların hepsinde kaliteli, çok kaliteli, taslak gibi konumlar var. Bu konumlara göre baskı hızınız çok çok yavaş'tan hızlı'ya doğru değişiyor.

Epson Stylus C20UX'e gelirsek;

Kutuyu açınca ilk dikkatimi çeken şey Türkçe bir CD oldu. Yabancı dildeki yazılım CD'sinin dışında Türkçe yazılımları ve sürücüleri içeren bir CD'de yazıcı ile birlikte veriliyor.

Yazıcı bilgisayarın USB yuvasına bağlanıyor. Kabloyu taktığınızda sistem bir cihaz bağlandığına dair ikaz veriyor, birlikte gelen CD'den sürücüleri yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama ve kontrol yazılımlarını da kurabilirsiniz. Yazılımların güzel olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.

Baskı hızı ve kalitesine gelirsek; iyi. Daha önce kullandığım başka marka ve model (aynı fiyat kategorisinde) yazıcılardan daha iyi. Normal fotokopi kağıdına yaptığımız baskıda dahi iyi sonuç aldık. Kampanyadaki diğer model olan C40UX'in daha iyi olduğunu sanıyorum ancak elimde örnek olmadığı için bu sadece bir tahminden öteye gidemeyecek.

Bilginiz olması açısından yazıcının ve kartuşlarının fiyatını vereyim (23.11.2001 tarihinde);

Yazıcı 99 Milyon TL, Siyah Mürekkep Kartuşu 30.4 Milyon TL, Renkli Mürekkep Kartuşu 42.6 Milyon TL (KDV dahil) ya da
Yazıcı 56 USD, Siyah Mürekkep Kartuşu 17.2 USD, Renkli Mürekkep Kartuşu 24.1 USD (KDV hariç)

Sonuç olarak; evde kullanmak için tercih edilebilecek bir yazıcı. Hazır kampanya devam ederken, ihtiyacınız da varsa kaçırmayın. Üstelik bir de çanta hediye ediyorlar. Ofis kullanımı için C40UX'i de inceleyin derim.

Özellikler:

Türkiye’nin köklü bilgi teknolojileri şirketlerinden Romar, Epson’un Stylus C20UX ve Stylus C40UX yeni model yazıcılarında kampanya başlattı. 

EPSON Ürünlerinin 18 yıldan bu yana distribütörü ve yetkili teknik servisi olan ROMAR A.Ş., Kasım ayı boyunca devam edecek yeni bir kampanya başlattı. Genel durgunluk nedeniyle ertelenen taleplerin alıma dönüşmesini sağlamak amacı ile başlatılan kampanyada Epson’un en yeni, iki model mürekkep püskürtmeli yazıcısı bulunmakta.

Her türlü kağıt üzerine tertemiz metinler, gerçek renklerde fotoğraf baskıları almak istiyorsanız, bu kampanyayı kaçırmamanızı öneriyoruz. 

Kampanyaya dahil Epson Stylus C20UX modelinin teknik özellikleri:

 

Baskı Hızı 
Renkli - 3.5 sayfa/dakika / Siyah - 6.5 sayfa/dakika 

Arabirim 
Bellek - 12 KB

USB bağlantı 

Baskı teknolojisi 
Çözünürlük - 720x720 dpi Siyah renkli çözünürlük 
Baskı Metodu - Mürekkep püskürtmeli / Epson Advanced Micro Piezo 
Renkli üfleç sayısı - 45 (15*3 renk) 
Siyah üfleç sayısı - 48 

Emülasyon 
Emülasyon - EPSON ESC/P Raster 

Kağıt Besleme 
Kağıt Besleme - 100 adet A4 sayfası 
Kağıt Ebadı - A4, A5, Letter, B5, Legal, A6, 4x6" 

Kartuş No 
Renkli - T014401 
Siyah - T013401

Fiyat: 56.- US$ + KDV

 

 

Alınan her yazıcıyla beraber, İtalyan üretimi çok şık bir sırt çantasının hediye edildiği kampanya, özellikle henüz yazıcısını alamamış bilgisayar kullanıcılarına, ev ve ofis ortamlarına en uygun fiyat/performans sonucunu sunmakta. 

 

 


Yorum Ekle Yorumları Listele
94. Sayı önceki yazı 94. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye