| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 03.04.2003 - netyorum.com / Sayı: 128

HIS EXCALIBUR ATI 9200 GRAFİK KARTI


HIS EXCALIBUR
ATI RADEON 9200
64MB/128MB DDR-II
275/275MHz
8X AGP
DirectX 8.1
128BIT
400MHz RAMDAC
2Yıl Garanti

HIS Excalibur Radeon™ 9200’ü sunar.

Tellioğlu, 30 Mart 2003 – ATI’nin stratejik ortaklarından biri olan Hightech Information System Ltd (HIS), bugün en yeni ekran kartları olan HIS Excalibur Radeon™ 9200 ekran kartlarını 3 Boyutlu Oyun dünyasına ilan etmenin heyecanı içinde. Bu ekran kartları, ATI’nin önceden tasarlanmış RADEON teknolojilerini (gerçek yaşam benzeri sanal gerçeklik oyunlarında, 3 Boyutu hızlandırmak üzere ATI tarafından tasarlanmış eşsiz bir teknoloji olan Görsel İşlem Birimi (VPU)) temel alıyor. Böylece, PC eğlence deneyimini yepyeni bir düzeye taşıyor.

HIS Excalibur Radeon™ 9200, ATI Technologies’in yüksek performansa sahip 3 Boyutlu yonga grupları tasarlama konusundaki uzmanlığının ve HIS’in 3 Boyutlu hızlandırmanın sınırlarını zorlamaya olan bağlılığının bir ürünü. Ayrıca ATI, Radeon™ 9200 ürünlerini, bütün kesimlerde gelişmiş bir son kullanıcı deneyimi elde etmek için sunuyor. Bu sunuşla birlikte, ATI açıkça endüstride bulunan eksiksiz ürün yelpazesini gözler önüne seriyor.

“ATI, pazara kusursuz ürünler sunmak üzere Hightech Info. System Ltd. (HIS) ile birlikte çalışmaktan çok memnun”, diyor ATI Technologies Inc.’de Genel Pazarlama Müdürü Rick Bergman ve şöyle devam ediyor: “Hightech Info. System Ltd. (HIS) gibi firmalarla ortaklıklar kurmak, mükemmel görsel deneyim sağlama hedefimize ulaşma konusunda bize yardımcı oluyor.”

ATI’nin önceden tasarlanmış Radeon™ 9200 (RV280) ekran kartını temel alan HIS Excalibur Radeon™ 9200, Quad-pipe sunan bir mimari tarafından yönlendirilen kendi sınıfındaki en yüksek performansla, göz kamaştırıcı bir görsel deneyim sağlıyor. AGP 8X standardına ve ileri derecede programlanabilir geometri ve doku motorlarına tam uyum sağlayan HIS Excalibur Radeon 9200™ tabalı ürünler, olası en keskin grafiklerle video tasarımlarını ortaya çıkarıyor. ATI’nin gelişmiş istikrarı sayesinde, her yerde tüm PC meraklılarının ellerinde ve masaüstlerinde, HIS Excalibur Radeon 9200™’ün en iyi şekilde değerlendirilmiş 2 ve 3 Boyutlu özellikleri bulunuyor. PC eğlence deneyimini, son derece makul fiyatlarla, yepyeni bir teknolojik düzeye taşıyor.

HIS Excalibur Radeon™ 9200, aşağıdaki özelliklerle birlikte, ATI’nin Radeon™ 9200 mimarisini temel alıyor:

- Görsel İşlem Birimiyle (VPU) en hızlı 3 Boyutlu oyun performansı
- 250MHz Grafik saati
- Kanal başına 10 bitlik iki adet tümleşik 400MHz DAC
- 128 bite kadar DDR bellek arabirimi
- AGP 8X özelliğini destekler
- Hem Microsoft® DirectX® 8.1, hem de OpenGL® oyunları ve uygulamalarına en üst düzeyde 3 Boyutlu performans sağlamak için 4 piksel boru hattı mimarisi
- DirectX® 8.1 ve en yeni OpenGL® işlevselliğini bütünüyle desteklemek için, gelişmiş Verteks ve Piksel gölgeleyiciler içeren yeni SMARTSHADER™ teknolojisi
- SMOOTHVISION™ ve TRUFORM™ desteği
- Video işlemini hızlandırmak ve sinematik kalitede görsel deneyim sağlamak için VIDEOSHADER™ ve FULLSTREAM™ teknolojisi de dahil olmak üzere devrim yaratan yeni video özellikleri

Bunlara ek olarak, HIS Excalibur Radeon™ 9200’ün Perakende satış paketi, heyecan verici bir yazılım demeti olan “Duke Nukem Manhattan” oyununun tam perakende satış sürümüyle birlikte geliyor. Oyun meraklıları, gerçekten de inanılmaz hız ve gelişmiş gerçek zamanlı görsel efekt deneyimini, en hızlı 3 Boyutlu grafik performansıyla birlikte yaşayacaklar. Eğlenceyi en üst düzeye çıkarabilmek için, bu pakette, PC’de oynatmak ve düzenlemek üzere en iyi kalitede videolarla birlikte ortam açısından zengin DVD’ler sağlayan CyberLink® PowerDVD™ 4.0 XP ve PowerDirector 2.5 VE Pro da bulunuyor. Yüksek kaliteye sahip video kodlama ve çözme ile sayısal (LCD) monitörler için tam devinimli video yakalama, durağan görüntü yakalama ve TV/ DVI-I çıkış sayesinde, 3 Boyutlu oyun severler artık makul bir fiyatla en gelişmiş grafik kalitesinin deneyimini yaşayabilirler.

ATI’nin peş peşe hızla çeşitli kesimleri peşinden sürükleyen masaüstü grafik ürünlerini sunduğu 2002 yılının hızının üzerine, bu sefer de ATI’nin grafik endüstrisinde bir ilki gerçekleştirerek, yaygın kullanım ve eğlence kesimleri için eşzamanlı olarak yeni ve yenilikçi ürünler sunduğunu görüyoruz. ATI’nin sürekli olarak geliştirdiği yeni teknolojiler, hızla daha geniş pazarların kullanımına sunuldukları performans ve yaygın kullanım kesimlerine aktarılıyor. HIS Excalibur Radeon™ 9200’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte, ATI Technologies Inc.’ye yakın çalışan HIS’in, Sistem yapılandırıcıların ve Son kullanıcıların gereksinimlerini makul fiyatlarla karşılamak üzere ATI’nin gelişmiş teknolojisini kullanarak, en yüksek kaliteye sahip ekran kartlarını ürettiği bir kez daha doğrulanmış oldu. Daha ayrıntılı bilgi ve iletişim bilgilerini almak için http://www.hightech.com.hk ya da www.tellioglu.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tellioğlu Bilgisayar, Hightech Info. System Ltd (HIS)’in Türkiye distribütörüdür. Teknik Bilgi ve destek için; tellcom@tellioglu.com.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.

 

nVidia

ATI

Tutkunlar

GeForce FX 5800 Serisi

RADEON 9800 Serisi

GeForce4 Ti4600

RADEON 9700 Serisi

Başarım isteyenler

GeForce FX 5600 Serisi

RADEON 9600 Serisi

GeForce4 Ti4200-8X

RADEON 9500 Serisi

Yaygın kullanım

GeForce FX 5200 Serisi

RADEON 9200 Serisi

MX440-8X

MX440

RADEON 9000 Serisi

Değer

MX420

RADEON 7500 Serisi

Tümleşik Grafik


Yorum Ekle Yorumları Listele
128. Sayı önceki yazı 128. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye