| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 01.05.2003 - netyorum.com / Sayı: 131

MOTOROLA'DAN HARLEY DAVIDSON'a ÖZEL V60i

Harley-Davidson tutkunları, yolculuklarında artık özel V60i cep telefonu kullanabilecek.

* Motorola Inc. (NYSE: MOT) Otomotiv Bölümü, Harley-Davidson'un 100. yıldönümü için özel V60i cep telefonu üretti.

Siyah-deri ve krom-krom renklerde, Harley-Davidson 100. Yıl logosuyla satışa sunulan iki ayrı model Motorola V60i, ABD'de Harley-Davidson bayilerinden tüketicilere ulaşmaya başladı.

100. yıl özel V60i cep telefonları, birçok heyecan verici özellik içeriyor. Küçük bir cebe sığabilecek boyutlardaki bu telefon, normal telefon görüşmelerinin yanı sıra, Harley-Davidson tutkunlarının popüler yol şarkıları kullanılarak yaratılmış özel zil seslerini kullanmalarına da olanak sağlıyor. Cep telefonunun standart özellikleri arasında yeni zil sesleri yaratmak ya da hazır zil seslerini yüklemek; anında chat yapabilmek; önceden yüklenmiş oyunları oynayabilmek; Java™ 2 Platformu Micro Edition (J2ME) teknolojisiyle yeni oyunlar yükleyebilmek ya da haberleri, hava durumunu, borsa bilgilerini ve çok daha fazlasını öğrenmek üzere Internet'e bağlanabilmek* yer alıyor. Ayrıca kullanıcılar monte edilebilir MP3-çalar, FM Radyo, klipsli kulaklık gibi Motorola'ya uyumlu aksesuarlar da satın alabilecek.

Telefon üç farklı kablosuz iletişim teknolojisiyle sunuluyor, GSM şebekelerinde çalışabilecek 3 farklı versiyonu bulunabilecek.

Motorola, 100. yıl cep telefonlarının kullanımını kolaylaştırmak için American Wireless Inc. adlı kablosuz etkinlik ve özel dağıtım şirketiyle birlikte çalışıyor. American Wireless kablosuz iletişim sistemi, dağıtım tesisleri ve çağrı merkeziyle Harley-Davidson bayilerinden telefonla gelen siparişleri değerlendirecek. Şirket ayrıca müşterilerin birçok ulusal ve büyük iletişim şirketinden yeni bir servis planı seçmelerine ya da mevcut kablosuz telefon numaralarını ve servis planlarını yeni seçtikleri iletişim şirketine uygun telefonlara aktarmalarına yardımcı olacak. Cep telefonunun maliyeti, farklı hizmet seçeneklerine göre değişiyor.

Harley-Davidson başkan yardımcısı Ruth Crowley konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Harley-Davidson, cep telefonlarının çok önemli bir yaşam biçimi haline geldiğinin farkında. Şirketimiz özellikle 100. yıl faaliyetlerimiz sırasında evlerinden uzakta kalacak Harley-Davidson sürücülerinin aileleri ve arkadaşlarıyla temas halinde olmak istemelerini çok iyi anlıyor. Dolayısıyla biz de Motorola'nın yarattığı bu yüksek teknolojili telefonun 2003 çizgimize hoş bir katkı sağlayacağını düşündük" dedi.

Motorola Otomotiv Başkan Yardımcısı ve Satış Müdürü Tim Callard da, "Motorola, Harley-Davidson markasını taşıyan ve şirketin 100. yılını eşsiz bir biçimde kutlamamızı sağlayan bir ürün yaratmaktan dolayı büyük heyecan duyuyor. Tüketicilerin otantik V60i yıldönümü cep telefonlarını, ayrılmaz bir parçaları ve Harley-Davidson yaşam tarzının doğal bir uzantısı olarak göreceklerine inanıyoruz." dedi.

100. yıl özel cep telefonunun görüntüleri www.journeymoto.com adresinden elde edilebiliyor. Katılımcı bayilerin listesi www.journeymoto.com adresinden öğrenilebilir.

* Network, abonelik ve SIM kartı ya da servis sağlayıcı değişken özelliklerdir. Her bölgede geçerli olmayabilir.

* Motorola: Motorola Inc.(NYSE:MOT) entegre iletişim ve elektronik çözümler konusunda bir dünya lideridir. Şirketin 2002 yılı satışları 26,3 milyar dolardır. 75 yıl önce kurulan Motorola, üstün iş ahlakı ile uluslararası topluma faydalı hizmetler veren bir şirkettir. İleri teknolojilere öncülük etmek ve günlük hayatta kullandığımız ürünleri daha yetenekli kılmaya kendini adayan Motorola, hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren ürünler sunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.motorola.com
 


Yorum Ekle Yorumları Listele
131. Sayı önceki yazı 131. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye