| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 10.07.2003 - netyorum.com / Sayı: 139

MOTOROLA'YA BEYAZSARAY'DAN ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

Motorola (NYSE), ABD'nin üstün hizmet ve kalite konusunda en büyük ödülü olan "Malcolm Baldrige Ulusal Kalite Ödülü 2002" ödülüne layık görüldü.

Baldrige Ödülü, Telsiz Ürünler Grubu'na (CGISS), ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile Ticaret Bakanı Don Evans tarafından Alexandria'da düzenlenen törende verildi.

Motorola adına ödülü alan Motorola Başkan Vekili ve aynı zamanda Telsiz Ürünler Grubu'nun (CGISS) eski başkanı Bob Barnett, "Motorola Telsiz Ürünler Grubu'nda çalışan 14 bin çalışanımız adına bu değerli ödülü almak benim için büyük bir onur. Bu ödül çalışanlarımıza, hissedarlarımıza, özellikle de müşterilerimize gösteriyor ki, vizyonumuz, kamu sektörüne ve önemli alanlarda faaliyet gösteren müşterilerimize yeni iletişim ve enformasyon çözümleri sunma konusunda güvenilir ve önde gelen bir tedarikçi olmaktır" dedi.

Motorola'nın bu yıl 75. yılını kutladığını belirten Bob Barnett, sözlerini şöyle sürdürdü: "Telsiz Grubu, şirketin en eski birimlerindendir. Devraldığımız mirasla, müşterilerimize ve kamuya sunduğumuz hizmetle gurur duyuyoruz. İş Ortaklarımız, yaptığımız işlerin ve yarattığımız ürünlerin, ülke güvenliğini sağladığını, ülke yönetiminin ve ticari müşterilerin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduğunu çok iyi biliyor.

Yıllar boyunca süren üstün hizmet sağlama çabalarımız sayesinde artık dünya genelinde türünün en başarılı çalışmalarını yapabiliyor ve sonuçlarını alıyoruz. Müşteri memnuniyeti, pazar payı, müşteriye sunulan kalite bu başarılarımızın yalnızca birkaçı. Baldrige Ödülü'ne hak kazanmak büyük bir onur ama aynı zamanda da doğru işleri doğru şekilde yapmaya yönelik yolculuğumuzda bize güç veren bir dönüm noktasıdır."

Törende Motorola Telsiz Grubu'nun yanı sıra iki şirket daha Baldrige Ödülü aldı: Branch-Smith Basım Birimi (Ft. Worth, Teksas) ve sağlık alanında ilk kez bu ödüle layık görülen SSM Sağlık Hizmetleri (St Louis, Mo.).

"İş Dünyasında Mükemmelliğin Standardı" olarak tanımlanan "Malcolm Baldrige Ulusal Kalite Ödülü" 1987 yılında ABD Kongresi tarafından, kalite bilincini artırmak, kuruluşların kalite alanındaki başarılarını ödüllendirmek ve başarılı performans stratejilerini topluma duyurmak amacıyla verilmeye başlandı. Bugüne dek 49 kuruluş Baldrige Ödülü'nü aldı. Motorola Inc. de ilk Baldrige Ödülü'nün verildiği 1988 yılında ödüle layık görülmüştü.

Baldrige Ödülü adayları yedi ayrı kategoride değerlendirmeye tabi tutuluyor: Liderlik, stratejik planlama, müşteri ve piyasaya odaklanma, enformasyon ve analiz, insan kaynaklarına odaklanma, süreç yönetimi ve ticari sonuçlar. Ödül sahiplerini Ticaret Bakanlığı'na bağlı Ulusal Standart ve Teknolojiler Kurulu belirliyor. www.baldrige.nist.gov adresinden daha fazla bilgi almak mümkün.

Motorola Telsiz Grubu'nun başarılarıyla ve Baldrige Ödülü'ne layık görülmesiyle ilgili bilgiler de www.motorola.com/cgiss/malcolmbaldrige/ adresinden öğrenilebiliyor.

* Motorola Inc.(NYSE:MOT) entegre iletişim ve elektronik çözümler konusunda bir dünya lideridir. Şirketin 2002 yılı satışları 26,3 milyar dolardır. 75 yıl önce kurulan Motorola, üstün iş ahlakı ile uluslararası topluma faydalı hizmetler veren bir şirkettir. İleri teknolojilere öncülük etmek ve günlük hayatta kullandığımız ürünleri daha yetenekli kılmaya kendini adayan Motorola, hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren ürünler sunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.motorola.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
139. Sayı önceki yazı 139. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye