| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 24.07.2003 - netyorum.com / Sayı: 140

MOTOROLA'DAN TELEVİZYONLARA STEREO SES SAĞLAYICI CHIP...

Dünyanın ilk tek chipli TV stereo şifre çözücüsü, eğlence sektörünün önemli bir sorununu çözüyor.

Motorola, Inc.'nin (NYSE: MOT) Yarı İletken Ürünler Birimi, sektörün ilk tek chipli, Çok Kanallı Televizyon Ses (MTS) stereo audio kod çözücüsünü üretti. Tüketiciler böylece televizyonlarında yüksek hi-fi stereo ve surround sistemi keyfine çok daha kolay ulaşabilecekler.

MC44C401 adı verilen chip, televizyon, video, DVD player/kaydedici ve tüketicilere yönelik diğer elektronik cihaz üreticileri için hazırlanmış bir stereo kod çözücü... Bu ürün, eğlence sektörü, cihaz üreticileri ve genel anlamda da tüketicilerin yaşadığı mono ses kalitesiyle yetinmek sorununu ortadan kaldırıyor.

MC44C401'in temelindeki CEX™ dijital audio işlemci motorunu üreten CE Labs'ın Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Mike Shaw konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "Bu chip tek bir RF koaksiyal kablo aracılığıyla hi-fi stereo ses sistemini uygun maliyetle kurmak üzere tasarlandı. Birçok insan duyduğu sesin kalitesini fark etmiyor ve elindeki cihazlarla en iyi sesi nasıl elde edeceğini bilmiyor. Daha eski model stereo televizyonlar bile, doğru sinyal verilirse muhteşem bir ses kalitesi yaratabilir."

MC44C401'in dijital audio işlemci motoru, surround ses sisteminin kalitesini ve diğer kodlama şemalarını koruyor ve kopyalamaya karşı koruma teknolojisinin genel sistem performansını etkilemesine de izin vermiyor.

RadioShack şirketinin "Bağlantı Noktaları Stratejik Ticari Birimi Başkan Başyardımcısı" Bob Kilinski ise "Yeni Motorola chip'i içeren ilk ürünü satmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Böylece müşterilerimizin sık yaşadığı bir ikileme yepyeni bir çözüm getirmiş oluyoruz. Mükemmel bir ev eğlencesi sunan bu ürün artık mağazalarımızda satılıyor. Bu ürün sayesinde DVD player, video oyun sistemleri ve uydu TV alıcıları gibi dijital cihazlar ile yeterli girişi olmayan her türlü stereo TV arasında bağlantı kurulup stereo ses elde edilebilecek" dedi.

Öte yandan, Motorola İletişim Ağı Sistemleri Birimi Genel Müdürü Tom Gunter de, "Bu ürün, Motorola'nın müşterilere uygun fiyatlı çözümler sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Motorola, müşterilerinin yaşamını kolaylaştıran teknolojik yenilikleriyle gurur duyuyor" açıklamasını yaptı.

* Motorola Inc.(NYSE:MOT) entegre iletişim ve elektronik çözümler konusunda bir dünya lideridir. Şirketin 2002 yılı satışları 26,3 milyar dolardır. 75 yıl önce kurulan Motorola, üstün iş ahlakı ile uluslararası topluma faydalı hizmetler veren bir şirkettir. İleri teknolojilere öncülük etmek ve günlük hayatta kullandığımız ürünleri daha yetenekli kılmaya kendini adayan Motorola, hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren ürünler sunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.motorola.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
140. Sayı önceki yazı 140. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye