| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 07.08.2003 - netyorum.com / Sayı: 141

MÜKEMMEL TASARIM ÖDÜLÜ MOTOROLA V70'İN

Motorola, tüketiciye yönelik ürünler kategorisinde altın madalya kazanan ilk telefon üreticisi oldu.

Motorola V70, Tüketiciye Yönelik Ürünler Kategorisi'nde 2003 Endüstriyel Tasarımda Mükemmelik Ödülü (IDEA) 'nü aldı. Altın madalya ile ödüllendirilen Motorola, büyük bir başarıya imza attı. Motorola tüketiciye yönelik ürünler kategorisinde altın madalya kazanan ilk telefon üreticisi oldu.

Motorola V70'in Türkiye'deki tanıtımı amacıyla Sütlüce'deki Rahmi Koç Sanayi Müzesi'nde 6 Haziran 2002 tarihinde bir basın toplantısı düzenlenmiş, Motorola V70'in yaratıcısı ve Motorola'nın Milano'daki Tasarım Merkezi'nin Tasarım Müdürü Iulius Lucaci de bu toplantıya katılmıştı.

16 bağımsız tasarımcıdan oluşan IDSA jürisi, tasarım, yenilik, kullanıcı ve müşteri / iş yararları, ekolojik sorumluluk duygusu, estetik ve cazibe açısından değerlendirme yaparak Motorola V70'i altın madalyaya layık gördüler.

BusinessWeek ve Amerikan Endüstriyel Tasarım Derneği (IDSA) tarafından da desteklenen Endüstriyel Tasarımda Mükemmellik Ödülü, endüstriyel tasarımdaki mükemmelliğin yaşam kalitesi ve ekonomi açısından önemini vurgulamayı ve tüm dünyanın en iyi endüstriyel tasarımlarını sergilemeyi amaçlıyor.

IDEA'dan konu ile ilgili yapılan açıklamada: "IDEA'yı kazanmak, tasarımınızın rakipleriniz, emsalleriniz, müşterileriniz ve dünya genelindeki tüketicileriniz açısından en iyisi olduğunun kanıtıdır" dendi.

Motorola Tasarım Operasyonları Müdürü ve Başkanı James Caruso yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Endüstriyel tasarımcılar bütünsel düşünür; birçok soru sorar ve gözlem yapar. Dijital ve fiziksel dünyayı birleştirerek güzel görünen ve markaya üç boyutlu kişilik kazandıran bir şey yaratıyoruz."

Motorola V70'in tasarımcısı Iulius Lucaci, Motorola'nın cep telefonu tasarımıyla Altın Madalya kazanan tek şirket olduğunu vurguladı ve "Motorola V70 günümüzün modellerinden uzaklaşarak, Motorola'nın ilk ikonlarından birini yarattı. Diğer cep telefonlarının aksine V70'te kapalıyken de kullanabileceğiniz bir gösterge bulunuyor; kapak dönerek açılıyor ve telefon bir mücevher kalitesinde üretiliyor. V70 Motorola açısından bir marka çekimi yarattı. Herkesi cezbediyor ve ilgi çekiyor. Motorola V70 bize büyük bir güvenilirlik kazandırdı ve marka yaratma konusunda başarı kazanmanın yolunu açtı" dedi.


Yorum Ekle Yorumları Listele
141. Sayı önceki yazı 141. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye