| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 18.09.2003 - netyorum.com / Sayı: 144

MOTOROLA MPx200

 

 

Motorola ve Microsoft işbirliğinin akıllı ürünü: Motorola MPx200

Motorola MPx200, Windows Mobile yazılımının "her an el altında bulunma" rahatlığını Motorola'nın kalite garantisiyle birleştiren ilk cep telefonu...

Motorola ve Microsoft işbirliğinin ürünü MPx200 ile iki ayrı telefon defteri kullanmaya gerek kalmayacak. USB bağlantısı, kızıl ötesi teknoloji ya da Exchange server'ı sayesinde -MMIS2002 (Mobil Enformasyon Server'ı) Microsoft Outlook'u cep telefonuyla uyumlu hale getirilebiliyor. Bu şekilde e-postalar, adres defteri ve takvim bilgileri bilgisayar ile Motorola MPx200 arasında kolayca senkronize edilebildiği gibi, operatörün sağladığı GPRS bağlantısıyla Exchange server'ı sayesinde de kablo kullanımına gerek kalmadan on-line olarak takip edilebiliyor.1 Motorola MPx200, Microsoft Outlook® ile bütün Kişisel Bilgi Yönetimi'ne (PIM) ulaşarak, posta kutusunu, adres defterini, takvimi ve ajandayı tek bir tuşla görebilmeyi ve kullanabilmeyi sağlıyor.

Internet'te sörf ya da alışveriş yapmak gerektiğinde Motorola MPx200'in vazgeçilmez Pocket Internet Explorer'ıyla Web'de dolaşmak da çok kolay...

Motorola MPx200'teki Windows Media Player'ın gücüyle çekilen görüntü, her yerde izlenebiliyor, her yere gönderebiliyor. Ayrıca çok sevilen Windows Media Player uygulaması ve telefonun polifonik hoparlörüyle WMA (Windows Media dosyaları) ve MP3 müzik dosyaları da dinlenebiliyor.

Motorola MPx200'ün video / fotoğraf albümü ve slayt seçeneği de bulunan fotoğraflı kimlik1 göstergesiyle, yüzleri asla unutulmayacak. Artık yüzler ile isimler anında bir araya gelebilecek.

Muhteşem yükleme1 kapasitesi ve çeşitli oyunları çalıştırma gücü sayesinde Motorola MPx200, düşlerdeki oyun ortamını da sunuyor ve MSN Messenger ile eğlenceli notlar da gönderebiliyor.

1Network, abonelik ve SIM kart ya da servis sağlayıcılar bölgelere değişiklik gösterebilir. Bu özellikler her yerde bulunmayabilir.

Yeni Motorola MPx200, Microsoft Windows Mobile içeriğiyle bilgisayarların gücünü kablosuz dünyaya taşıyor

Motorola ve Microsoft, profesyonel cep telefonu kullanıcılarına daha zengin kablosuz iletişim deneyimi yaşatan telefonlar üretmek üzere işbirliği yapıyor. Dünya genelinde piyasaya çıkacak ürün, profesyonel cep telefonu kullanıcılarına olağanüstü bir verimlilik sağlayacak.

Motorola Inc. (NYSE "MOT") ve Microsoft Corp. (Nasdaq "MSFT"), dünyanın her yerindeki profesyonel cep telefonu kullanıcıları için yaşamı kolaylaştıran, akıllı ve senkronize hale getiren, "her an el altında" olan cep telefonlarının rahatlığı ile bilgisayarınızdaki masaüstünün gücünü birleştirmek üzere işbirliği yaptıklarını açıkladılar. Microsoft® Windows Mobile™ yazılımlı yeni Motorola MPx200 cep telefonu ile, Motorola ve Microsoft,Web-odaklı, işkolik, her zaman hareket halinde olan profesyoneller için bir "uzaktan kumanda" niteliğindeki bir dizi Smartphone ve Cep Bilgisayarının üretiminde işbirliği yapacak. Ayrıca bu işbirliği, ortak pazarlama ve kablosuz gelişim programları konusunda ortaklığı da içeriyor.

Motorola cep telefonlarının yüksek kaliteli performansı ve kişiselleştirme olanakları ile Windows Mobile yazılımın gücünü birleştiren yeni Motorola cihazları, iletişim, güçlü multimedia, Web'de dolaşma ve oyunlar için mükemmel bir platform yaratıyor. Yeni Motorola MPx200 müşterilerin, bilgisayar bağlantısıyla ya da Exchange Server sayesinde kesintisiz verici bağlantısıyla Microsoft Outlook® 'a ulaşarak kişisel bilgilerini düzenlemelerini; e-posta, takvim ve adres defterlerini anında kullanabilmelerini sağlıyor.

Bir gigabyte'a kadar çıkarılabilen hafıza kartıyla Motorola MPx200, hareket halindeki profesyonellerin verimli çalışması ve eğlenmesi için sınırsız seçenekler sunuyor. Müşteriler, Pocket Internet Explorer'ı kullanarak Web'de dolaşabiliyor, dijital müzik yükleyip dinleyebiliyor, Windows Media® Player ile video klipler izleyebiliyor. Ayrıca kablosuz olarak ya da USB bağlantısı sayesinde bilgisayarlarına uygulama ve yazılımlar yükleyebiliyorlar.

Motorola MPx200 müşterilerin, bayilerin ve sektördeki ortakların kişilere, uygulamalara ve bilgilere ulaşabilmeleri için yeni piyasa olanakları ve yeni girişimler yaratan yedi milyondan fazla Windows® yaratıcısının yeniliklerinden yararlanmalarını sağlıyor.

Motorola Kişisel İletişim Sektörü başkanı Tom Lynch konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "Amacımız, müşterilerimizin ticari yaşamlarını geliştirmelerini sağlayacak ve kullanıcıların mesleki ve kişisel hedeflerine ulaşmaları için yeni yollar yaratacak çözümler bulmak. Windows Mobile yazılım içeren yeni Motorola MPx200, telsiz frekansı tasarımları ve kablosuz entegrasyon konularındaki uzmanlığımızı ve verime yönelik üretim yapma becerimizi daha da artırıyor. Bu yeni ürün, network operatörleri, geliştiricileri ve kullanıcıları açısından mevcut yazılım ve uygulama ortamımızı tamamlayıcı rol oynuyor."

Öte yandan, Microsoft cep telefonu ve dahili cihazlar kurumsal başkan yardımcısı Pieter Knook da bu konuda şunları ifade etti: "Motorola ile yaptığımız işbirliğinin, Windows Mobile platformu açısından mükemmel bir dönüm noktası; müşteriler, operatörler ve geliştiriciler açısından da büyük bir kazanç olduğunu düşünüyoruz. Motorola'nın yüksek kaliteli donanım tasarımı ve Microsoft'un yazılım bilgileri bir araya gelince, Motorola MPx200 müşterilerin kendileri için en önemli bilgi ve insanlara her an ve her yerde ulaşabilmelerini sağlıyor."

Motorola MPx200 ekim ayından itibaren Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Hong Kong'da pazara sunuluyor.

MOTOROLA

Motorola Inc.(NYSE:MOT) kablosuz, otomotiv ve geniş bantlı haberleşme sistemleri konusunda bir dünya lideridir. Şirketin 2002 yılı satışları 27.3 milyar dolardır. 75 yıl önce kurulan Motorola, üstün iş ahlakı ile uluslararası topluma faydalı hizmetler veren bir şirkettir. Yeni teknolojilere öncülük etmek ve günlük hayatta kullandığımız ürünleri daha yetenekli kılmaya kendini adayan Motorola, hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren ürünler sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.motorola.com

MİCROSOFT

1975 yılında kurulan Microsoft (Nasdaq "MSFT"), kişisel ve ticari bilgisayarların yazılımı, servisi ve Internet teknolojileri konusunda dünya lideridir. Şirket, yaptığı kusursuz yazılımlar sayesinde bireylerin her zaman, her yerde ve her türlü cihazla teknolojiden yararlanmalarını sağlayan birçok farklı ürün ve hizmet sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.microsoft.com


Yorum Ekle Yorumları Listele
144. Sayı önceki yazı 144. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye