| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

Teknoloji 06.12.2005 - netyorum.com / Sayı: 165

DÜNYANIN İLK DAHİLİ DVB-H* DESTEKLİ GSM TELEFONU İLE HER AN YAYINDASINIZ...

Barselona’da gerçekleşen Nokia Mobility Konferansı’nda Nokia’nın Mobil TV* yayınlarını izlemeyi destekleyen , dünyanın ilk entegre DVB-H destekli cep telefonu Nokia N92 göz kamaştırdı. Kullanıcılarına favori programların yayını öncesi hatırlatma amaçlı uyarı, kişisel program listesi yaratma, arzu edilen kanallara üye olma gibi özellikler sunan yeni Nokia N92, sadece tasarım özellikleri ve eşsiz ergonomisi ile değil, aynı zamanda 16 milyon renk çözünürlüklü geliştirlilmiş 2,8 inch anti-reflektif OVGA ekran ile de görüntü kalitesinde eşsiz bir deneyim sunuyor..

Nokia yetkilileri; Nokia N92’nin geleneksel TV mecrası ile mobil deneyimi birleştiren ‘Mobil TV’ çözümünü destekleyen ilk örneği oluşturduğunu belirterek; ‘Mobil TV’nin tüketici kanadında heyecanla karşılanmasının yanı sıra, gerek mobil ve gerekse medya sektörlerine yaratıcılık, yenilikçilik ve büyüme anlamında önemli fırsatlar sağlayacağı konusunda en ufak bir şüphemiz yok.’ şeklinde konuştu.

Yeni Nokia N92 her biri son derece rahat kullanımlı 4 ayrı moda sahip. Yeni “görüntü” modu özellikle TV ve video seyretmek amacı ile tasarlanmış. Mobil TV seyretmek için, kullanıcıların Nokia N92’yi ‘view-görüntü’ modunda açmaları ve Multimedya tuşuna basmaları yeterli oluyor. Cihaz üzerinde yer alan Elektronik Hizmet Rehberi (Electronic Service Guide / ESG) TV kanalları, programlar ve hizmetler hakkında bilgi veriyor. Cihazda ayrıca 4 saate kadar seyir, kayıt ve 30 saniye tekrar özellikleri mevcut.

Yeni Nokia N92; sebeke üzerinden bağlantı özelliği ile kullanıcılara, TV programlarında oy kullanma, canlı bağlanarak görüş bildirme ve web’e erişim gibi interaktif fırsatlar sunuyor. Nokia N92; Nokia Web Arayıcı sayfalarının desteklediği Mini Map uygulaması yla yarı transparan, yakınlaştıcı görüntüleme çözümüyle kullanıcılara kolay takip, tarama ve görüntüleme deneyimi sunuyor. Web sayfalarında sağlanan tam görüntü kalitesi ile de kullanıcılar sayfaların her köşesine, net ve tam bir görüntü ile diledikleri şekilde tarama yapıp bilgi alabiliyorlar.

XPress Music destekli yeni Nokia N92; 2GB hafıza kartı sayesinde, 1500 şarkıya kadar müzik saklayabilme ve stereo kalitesinde ses deneyimi sunuyor. Nokia N92’de yer alan Visual Radio / Görsel Radyo* çözümünde kullanıcıları geleneksel radio yayına ek olarak geliştirilmiş interaktif servisler de bekliyor. Nokia N92’de ayrıca diğer NSeries ürünlerinde de var olan 2 megapiksel kamera, e-posta yönetimi ve gelişmiş multimedya çözümleri de bulunuyor.
Bağlantı seçeneklerinde ise; Nokia N92; Wi-Fi, kızılötesi, Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisi ve doğrudan PC bağlantısı sağlayan USB 2.0 (Mass Storage Class) gibi bir çok seçeneği kullanıcısına sunuyor.
Series 60 3.sürüm ve Symbian OS işletim sistemi tabanlı, Nokia N92’nin, DVB-H hizmetlerinin bulunduğu Avrupa, Afrika ve Asya ülkelerinde, 2006 yılı ortasında satışa sunulması planlanıyor.

* Bazı servisler operator ve/veya servis sağlayıcı desteği gerektirmektedir.

n92.jpg (19783 bytes)


Yorum Ekle Yorumları Listele
165. Sayı önceki yazı 165. Sayı sonraki yazı
Teknoloji Önceki Yazı Teknoloji Sonraki Yazı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye