| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

06.05.2005 Gülay Şahin - netyorum.com / Sayı: 163

KAÇAK BİR ZAMAN'(-MIŞ)...

Sen bana bakmadan en önemlisi gözlerime bakmadan, gittin.... Öylece beni çelimsizce bırakıp gittin, ben ise sadece baktım. Bakmaktan ve şaşırmaktan başka ne yapabilirdim. Oysa o kadar çok birikmişliklerim vardı ki, öyle çok söyleyeceklerim yaşamadıklarımı artık yaşatacaklarım, bu çelimsiz bakışan gözlerimi o an güldüreceğim birçok şeyde boynu bükük kaldı, tıpkı zamanı geçmiş kanatları donmuş ve uçmayı unutmuş bir kuş gibi, kanatsızca ve çıpınışla yakarış arasındaki bağırtı ile kalakaldım. Sana tam diyecektim beni bırakırsan arkanda öyle yalnız ve sen gidersen hayatımdan ne güneş uğrar bana ne de gecedeki ay gülümser, sana diyecektim eğer bırakıp gidersen bırakırsan beni içimdeki tüm iyi düşünceler iyilikler yitirilecek diyecektim , ve yine diyecektim seninle olan ateş sönecek gidersen ve bir daha yakılamayacak. Belki de karanlığa bıraktığın için beni bulamayacağım bir daha aydınlığı..

Gittin...
Görmemek ve duymamak için kapadım gözlerimi hissetmemek için bastırdım kalbimi,
Yine de öylesine acıdı ki içim, tutup koparsalar kollarımı böyle acı duymazdım, bu acıyı yaş yaparak gözlerime sundum, ama ağlamadı ağlayamadı dünyayı gören minik gözlerim,

Gittin...
Tek tutkumdun sen benim delicesine sahiplendiğim, hani gözümden sakınırım derler ya işte öylesine herşeyden sakındığım, hayatı sende ve seninle yaşamaktı tutkum bu paylaşımı bile anlatamadım.

Gittin...
Engellemedim seni tutmadım ellerinden o cok sevdiğin ellerimi, uzatamadım sana, belki yol aldırsaydım ellerimi ellerine seninde gitme cesaretin kaybolurdu, bak gördünmü sevdiğim gidişinden sonra hep belkilerle yaşıyorum ben.

Belki gitmezdin belki gözlerime bakar tekrar kalırdın belki sebepsiz bir ayrılığı getirmezdin belki gönüllerimizi bir bağlayıp aynı yakardık belki ortak kalpte sevinçle aşk oyunlarına takılırdık. kimbilir belki ve belki de... geç bir belki geç bir beklenti..
yaşadığımız kaçak bir zamanmış anladım,

Gittin...
Vazgeçemediğim bir sevda oldun, giderken bile özlendin şimdi ise hasretinden dağlar bile gözü yaşlı bana baktıkça.
Gitsen de bil ki vazgeçmedim, denedim ama geçemedim senden.
Bedenime senin ve benim sevdam ağır geliyor kendiminkini attım öylece savruluyor, seninki ise tüm bedenimde özenle ve gizemle saklanıyor, yüreğim şimdilik taşıyor.

Gülay Şahin - 22 Aralık 2004 15:00
e-posta: gulay_sahin@hotmail.com


netyorum.com: (Bu metnin elektronik, basılı veya görsel yayın organlarında tamamen veya kısmen yayınlanması yazarının yazılı iznine tabidir. Aksine davranılmaması önemle rica olunur. Alıntı yapılmadan bu sayfaya link verilmesi için herhangi bir izin gerekmemektedir.)


Yorum Ekle Yorumları Listele
163. Sayı önceki yazı 163. Sayı sonraki yazı
Yazarın Önceki Yazısı  
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye