| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

06.05.2005 Nedim Yiğitbaş - netyorum.com / Sayı: 163

GÜNDEN GÜNE GÜNEŞE

Günler geçer, Aylar geçer ve yıllar geçer bu böyle sürer gider. Dalgaya kapılmış yaprak misali bizi götürür. Hiç görmediğimiz adını dahi duymadığımız diyarlara… Nereye ne şekilde gittiğimizi bilmeden rüzgara sürüklediği yaprak gibi ordan oraya gideriz. Bizi tutabilene aşk olsun… Tutulabilecek gibi de değildir, çünkü onun adı zamandır. Onu bugüne kadar ne tutabilen olmuş, ne de olacaktır.

Dönülmez iklimlerden geçtiğimiz olmuştur ve keşke geri dönebilseydim demişizdir. Karşımıza çıkan yine aynıdır. Karşımıza çıkan bir öncekiler gibi yine aynıdır; "Bu mümkün değil" dir. Geçmişte ne derece anlam çıkardığımızı bilmeden yeni okyanuslara yelken açarız ve bu yolda bizi bekleyen güzel sonuçların olduğu gibi olumsuzluklarla da karşılaşacağımızı ve bu tür durumlarda ne yapacağımızı bilmeden… Suyun içinde çırpınan bir karınca misali kıvranmaya başlarız. Çırpınışlarımız ve kararlılığımız güçlüyse ayakta kalmayı başarırız. Eğer pes etmeye alışmışsak söyleyecek söze gerek yoktur. Her zamanki gibi yine yenilmişizdir ve yine ortada kalmışızdır.

Her zaman en iyisini isteyen biz, yeterince değer veremediğimiz çabalarımızdan dolayı yenilmeye mahkum olmuşuzdur ve bu artık bizim için bir alışkanlık haline gelmiştir. Hiç kimseye aldırış etmeden yaşamayı kabullenmişizdir.

Nereye Kadar…

Bilinmez ancak yaşanarak görülür, kişinin verdiği çabanın derecesine göre mükafatı ya da eziyetini hayat zamanla gösterir. Bu kimimizde çok büyük tecrübelerin oluşmasını sağlarken, bazılarımızda ise başarısız olmanın verdiği eziklikle iyice kötümser bir hal alır. Elbetteki önemli olan zorluklar ve başarısızlıklar karşısında alınan yenilgilerden dersler çıkarmak ve bu hatalara yeniden düşmemek için çaba sarf etmektir. Ancak bunu ne denli hakkıyla yapıyoruz o da başka bir konu.

Bilmek ve görmek yetmiyor önemli olan yaşamak, yaşadıkça da doğru olanı hakkıyla öğrenmek ve bunu kişiliğimize benimsetmemizdir önemli olan da budur.

Sağlıcakla kalın, hoşçakalın.

M. Nedim Yiğitbaş


netyorum.com: (Bu metnin elektronik, basılı veya görsel yayın organlarında tamamen veya kısmen yayınlanması yazarının yazılı iznine tabidir. Aksine davranılmaması önemle rica olunur. Alıntı yapılmadan bu sayfaya link verilmesi için herhangi bir izin gerekmemektedir.)


Yorum Ekle Yorumları Listele
163. Sayı önceki yazı 163. Sayı sonraki yazı
   
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye