| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

22.12.2005 Daruma - netyorum.com / Sayı: 166

İŞ HAYATINDA ÖĞRENDİĞİM EN ÖNEMLİ KONU HAKKINDA

Önce insani değerlerin , ahlaki değerlerin, doğru, dürüst bir insan olmanın, başkalarının sırtına basmayan tam tersine çalışma arkadaşlarına destek olmanın, insanların elinden dostça tutmanın, paylaşmanın, saygılı olmanın, gülümsemenin ve sevgi ile yaklaşımın, çok önemli ve insanı başarıya götüren nedenler olduğunu belirtmek isterim.

Ancak tüm değerlerin içinde; tam tersini yapan insanlar ile çalışmanın da zorlukları zaman zaman insanı bunaltsa da , isyan ettirse de , hatta bazen ezilse de başarısızlığa uğratılsa da, omzunuza basıla basıla sırıtınız ağırsa da, dürüstçe çalışan insanların farkı mutlaka bir gün farkediliyor. Farkedilmek uğruna değerlerini kaybetmiş insanlarla, farkedilmek adına değil sadece doğru ve dürüst normal bir insan olarak varlığını kabul ettiren insanlar arasındaki farkı mutlaka doğru değerlendirecek birileri oluyor. O önemli birileri zaten yoksa o çalışma ortamı da şirkette karanlığa bürünüyor.

Beni şaşırtan çok olayla karşılaşıyorum iş hayatında. Mesleğinde çok iyi eğitim almış bir insan, görünüşü, kibarlığı ile, konuşması ile iyi ölçülerine oturttuğunuz bir insan ; bir bakıyorsunuz, her konuda rahatlıkla yalan söyleyen, dedikodu yapan, insanlara çok acımasızca ve kötü davranışlar sergileyen, kendi hedefi için herkesi bir anda parçalayabilecek, yutabilecek bir canavara dönüşebiliyor. Bunu yaptığı için de başarı grafiği yükseliyor. Tabii ki geçici olarak...

Veya ; normal eğitimini tamamlamış, sade, doğru, dürüst, amir olmasına rağmen kendini takımın bir parçası gibi gören herkes tarafından sevilen bir insan bir canavar tarafından sadece ve sadece sade olduğu için yutulabiliyor. Tabii geçici olarak...

Sonuç olarak herşeyden önemlisi hayatın her alanına önce doğru ve dürüst insan olmak var....

Daruma  -  Kasım 2005
e-posta: daruma@mynet.com  


netyorum.com: (Bu metnin elektronik, basılı veya görsel yayın organlarında tamamen veya kısmen yayınlanması yazarının yazılı iznine tabidir. Aksine davranılmaması önemle rica olunur. Alıntı yapılmadan bu sayfaya link verilmesi için herhangi bir izin gerekmemektedir.)


Yorum Ekle Yorumları Listele
166. Sayı önceki yazı 166. Sayı sonraki yazı
Yazarın Önceki Yazısı  
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye